Home Sport Kvarnerska rivijera: Rijeka pobijedila Vojvodinu, Iličić donio polufinale

Kvarnerska rivijera: Rijeka pobijedila Vojvodinu, Iličić donio polufinale

2188
0

image001Kadeti Rijeke pobijedili su Vojvodinu 1:0 u utakmici četvrtfinala Kvarnerske rivijere! Riječki nogometaši u subotu će protiv Venezije tražiti plasman u finale. Drugi polufinalni par čine Dinamo – Abuja.
U teškoj i tvrdoj utakmici ključan trenutak utakmice dogodio se u 49. minuti. Šantek je odigrao jednu dubinsku loptu, Dukađin je kratko prenio glavom, a Iličić je bio najbrži, ušao u prostor ispred braniča i matirao vratara Vukašina – 1:0. Vojvodina je tek tada počela napadati, ali u konačnici nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti.
Rijeka je od prvog trenutka nametnula ritam. Već u četvrtoj minuti Iličić je krenuo u solo prodor, odigrao dupli pas s Črnkom, i izbio sam pred vratara Vojvodine koji je izašao kao pobjednik iz dvoboja.
U 17. minuti Rilov je lijepo pucao s 18 metara, ali preko grede, dok je sedam minuta kasnije njegov udarac s 25 metara vrhovima prstiju obranio Pilipović. U 29. minuti Dukađin je lijepo ubacio, Iličić je bio najbrži na pet metara, ali nije dobro zahvatio loptu.
Rijeka je čvrsto krenula i u nastavak. Ivančević je lijepo proigrao Iličića koji je primio loptu na rubu 16 metara, okretom se riješio pratnje braniča, ali jaki udarac obranio je opet vratar Pilipović.
I onda je stigla spomenuta 49. minuta i veliko slavlje riječkih nogometaša na travnjaku, ali i klupe. Pogodak Miroslava Iličića koji je Rijeku zasluženo odveo u polufinale.

RIJEKA – VOJVODINA 1:0
Četvrtfinale Kvarnerske rivijere: Rijeka – Vojvodina 1:0 (0:0). . Stadion Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 200. Sudac: Marko Linić. Strijelac: 1:0 Iličić (49′).
Žuti kartoni: Dukađin (Rijeka), Veselinović, Mitrović, Kovačević, Stojaković (Vojvodina).
RIJEKA: Majkić, Ivančević, Modrić, Mulac, Lebar, Čeliković, Črnko (od 78′ Iv. Lepinjica), Rilov, Dukađin (od 68′ Flego), Šantek, Iličić (od 80′ Dunić).
VOJVODINA: Pilipović, Kostić, Devetak, Kačavenda (od 63′ Janković), Veselinović, Dunđerski, Vidaković, Tripić (od 56′ Beljanski), Živković, Mitrović, Pejović (od 56′ Kovačević).

Ostali rezultati: Akademija Abuja – Žilina 2:0, Spezia – Dinamo 0:2, Osijek – Venezia 0:2.
Polufinale, subota (Žuknica): Akademija Abuja – Dinamo (16.30), Rijeka – Venezia (18.30).