Home Sport VIDEO: Lažirana i utakmica Rijeka – Croatia (Sesvete)

820
1

U aferi oko namještanja utakmica povodom koje je privedeno 20-tak nogometaša i nogometnik funkcionera uključena je i utakmica Rijeka-Croatia Sesvete, odigrana prije dva mjeseca. Igrači Sesveta dobili su 40 tisuća eura da Rijeka vodi na poluvremenu i pobijedi na kraju. Podsjetimo, Rijeka je utakmicu zaista i dobila rezultatom 4:2, a na poluvremenu je bilo 2:1. Prema izvještajima s te utakmice, Riječani su se ‘namučili’ protiv fenjeraša iz Sesveta koji je dva puta stizao do izjednačenja i pokleknuo tek u samom finišu utakmice. ‘Bijeli’ su poveli u 19.minuti u kojoj je siguran realizator najstrože kazne bio je Radomir Đalović -1:0. Croatia je poravnala u 30. minuti ali su deset minuta prije kraja prvog poluvremena poveli Riječani preko Štroka 2:1 što je više od ‘bijelih’ razveselilo kladioničare koji su namjestili željeni rezultat.

Video izvještaj sa sporne utakmice

U 60.minuti Sesvećani preko upravo osumnjičenog Zubaka izjednačuju na 2:2 ali se stvari na svoje mjesto postavljaju 7, odnosno 3 minute prije kraja kada Đalović i štrok postavljaju konačni rezultat 4:2. (rd)