Home Vijesti Lidija bi mogla biti ključ ubojstva: Policija se koncentrira na novi trag...

Lidija bi mogla biti ključ ubojstva: Policija se koncentrira na novi trag istrage u slučaju obitelji Đokić

0

Inspektori koji rade na slučaju brutalno ubijene obitelji Đokić iz Aleksinca provjeravaju i osobne kontakte svih ubijenih, a njihov fokus trenutno je na osobama s kojima je Lidija Đokić (25) komunicirala.

Kako se doznaje, istraga ide u nekoliko smjerova i ništa nije prepušteno slučaju, a kako je jedan od mogućih motiva pohlepa, istražitelji provjeravaju tko je sve iz okruženja žrtava znao da ima veći iznos novca u obiteljski automobil.

– Dosadašnji rad na rasvjetljavanju slučaja doveo je do toga da su Goran i Gordana namjeravali kupiti stan za svoju kćer jedinicu, pa su zato prodali kuću i prikupili više novca. Navodno su imali veliku svotu gotovine, a taj je novac nestao nakon njihove likvidacije. Inspektori sada češljaju sve kontakte Lidijine kćeri kako bi utvrdili s kim se družila, s kim se dopisivala, je li imala partnera ili je bila zaljubljena – objašnjava izvor upoznat sa slučajem i nastavlja:

– Prema svim pričama rodbine, Lidija je bila dobro dijete, bez mrlje, ali nije isključena mogućnost da je nekome slučajno rekla da njezini roditelji imaju veću svotu novca, kao i da planiraju kupiti ona stan. Možda je nekome nesvjesno otkrila obiteljske i financijske okolnosti – rekao je izvor.

Đokićevi telefoni nisu pronađeni nakon zločina, a utvrđeno je da su isključeni u isto vrijeme, oko tri sata iza ponoći 27. rujna.

– Utvrđeno je da se dopisivala s prijateljicom oko ponoći, u posljednjim minutama svog života, a u tim porukama nije bilo ništa sumnjivo. Kroz popis poziva i poruka, ali i društvenih mreža koje je Lidija koristila, provjerava se s kim je komunicirala – objašnjava izvor i dodaje da se ispituju i njeni odnosi s bivšim partnerima i simpatije.

– Provjerava se gdje su bili u vrijeme zločina – objašnjava izvor.

Podsjetimo, Goran, Gordana i Lidija nestali su 26. rujna, kada su napustili selo Moravac, gdje su bili u posjetu Goranovoj majci, da bi se sa svojim “passatom” oko ponoći vratili kući u Aleksinac. Nisu stigli do kuće, a rodbina je 28. rujna prijavila njegov nestanak.

Potraga za Đokićem završila je tragično, jer su 2. listopada njihova tijela pronađena na području sela Moravac, dok im je automobil zapaljen 12 kilometara. Utvrđeno je da je Đokić ubijen hicima iz vatrenog oružja, a tijela su potom natopljena benzinom i spaljena.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here