Home Vijesti Ogromni problemi s društvenom mrežom X: Elon Musk tvrdi da je riječ...

Ogromni problemi s društvenom mrežom X: Elon Musk tvrdi da je riječ o velikom cyber napadu

137
0
Musk
Musk

Korisnici društvene mreže X (ranije poznate kao Twitter) danas su se suočili s ozbiljnim problemima u pristupu platformi. Incidenti su zabilježeni diljem svijeta, s najviše prijava dolazeći iz SAD-a i Velike Britanije. Problemi su zahvatili i korisnike u Hrvatskoj.

Tri veća incidenta prijavljena tijekom dana

Prema podacima platforme Downdetector, zabilježena su tri veća incidenta:

Prvi incident prijavilo je više od 21.000 korisnika iz SAD-a i 10.800 korisnika iz Velike Britanije. Problemi su trajali oko 45 minuta prije nego što je mreža ponovno proradila.

Kasnije je zabilježen novi val problema s više od 8.000 prijava. I ovaj put je mreža proradila nakon 45 minuta, ali se problemi ubrzo ponovno pojavili.

Elon Musk: “Riječ je o velikom cyber napadu”

Vlasnik društvene mreže X, Elon Musk, javno se oglasio povodom problema u radu platforme. Prema njegovim riječima, platforma je bila meta ozbiljnog i dobro koordiniranog cyber napada.

“U tijeku je ogromni cyber napad na X. Napadaju nas svaki dan, ali ovo je izvedeno s puno resursa. Uključena je ili velika, koordinirana skupina i/ili država. Tražimo izvor…”, napisao je Musk na svojoj platformi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here