Home Sport Petra Kliba i SCOR W`s Match Race tim brončane!

Petra Kliba i SCOR W`s Match Race tim brončane!

967
1

Petra Kliba i SCOR W`s Match Race tim u sastavu Gea Barbić – trim jedra i Sanja Žuljević – pramac osvojile su treće mjesto na Berlin Match Race regati dvobojskog jedrenja za žene koja se od 09 – 11.07.2010 jedrila na jezeru Wannsee. Nakon odjedrenih dvoboja četvrtfinalne serije svatko sa svakim, Hrvatska posada predvođena Klibom zauzimala je treće mjesto i izborila ulazak u polufinale Berlin Match Racea.

Uz Britanku Archer koja je bila prva u ukupnom poretku nakon dva dana,
i Petru Kliba, u polufinale plasirale su se i dvije španjolske posade predvođene kormilarkama Roca i Echegoyen.

Posljednjega dana Berlin Match Racea polufinala i finala jedrila su se po slabom vjetru, nešto jačem nego prethodnoga dana ali često promjenjivog smjera što je od posada zahtjevalo visoku koncentraciju te neke dvoboje činilo neizvjesnima do samoga kraja.

Jedan od takvih dvoboja bio je i prvi polufinalni dvoboj između Britanke Archer i Klibe. Oba dvoboja bila su vrlo izjednačena no na kraju je britanska posada bila bolja i dva puta prva prošla ciljem.

U drugom polufinalnom dvoboju Španjolka Roca bila je bolja od sunarodnjakinje Echegoyen .Finale Archer –Roca završilo je sa 2:0 za britansku posadu što je Kety Archer donjelo i naslov ukpne pobjednice Berlin Match Racea.

Dvoboj za treće mjesto Kliba – Echegoyen ipak je završio uvjerljivom pobjedom od 2:0 za SCOR W`s Match Race tima.

“Nije bilo lako. Borile smo se do samoga kraja u oba dvoboja i uspjele. Sav rad do sada i posljednji četverodnevni trening u Italiji dali su rezultate. Zadovoljne smo. Moram reći da smo iscrpile sva vlastita financijska sredstva . Ali kada smo došle do ovdje idemo.dalje. Sljedeći cilj nam je Waymouth, regata svjetskog kupa koja se jedri u kolovozu. Do tada trebamo nekako naći financijska sredstva za startninu i smještaj. Nadam se da će nam u tome pomoći Hrvatski jedriličarski savez. Pobjeda na državnom prvenstvu i ovo treće mjesto donjeti će nam pomak i na ISAF ljestvici. Sada smo 35. a nadamo se da ćemo dostići 30. mjesto što nam je cilj za ovu godinu.”, kaže Kliba.