Home Sport Pola tuceta braće Sharbini

Pola tuceta braće Sharbini

1630
1

Trinaestu pobjedu zaredom na svom travnjaku ostvarili su Riječani na otvaranju sezone. Lokomotiva je bila lak zalogaj. Za nešto više od pola sata sve je bilo riješeno. U režiji braće Sharbini. Tri do odmora, tri u nastavku.
Braća Mamić, Zdravko i Zoran, predvodili su modru svitu u gostujućoj loži. Rekao je Zdravko kako ga Anas ne zanima, došao je vidjeti svoju mladost. Lokomotiva je ekspozitura Dinama. Ali, uvjerio da su njegovi bivši igrači (menadžerske agencije), Anas i Ahmad, klasni igrači. U nešto više od pola sata zajedno su postigli tri pogotka (na kraju šest !). Igralo se mahove, poteze, pa je tako kod trećeg pogotka (Vidaković je obranio Anasov udarac, a Ahmad ubacio u mrežu), akciju započeo Tarik Čerić asistencijom petom.

Rijeka - Differdange 230709

Lokmotiva je brzo skrenuta na jedan od brojnih mrtvih kolosijeka nekadašnjeg diva, brodogradilišta ‘3.maj’. A kada su imali loptu u nogama djelovali su tečno. S dirigentima iz drugog plana, Sopićem i Bajtom, znali su zaprijetiti. Problem Lokomotive bio je defenzivna igra, ona (stopera), pred vratarom Vidakovićem. Propuh sa svih strana.

Ahmad Sharbini je već u 4. minuti načeo mrežu. Nakon što je Vidaković odbio udarac Štroka. Anas je povisio na 2-0 zaobišavši vratara poslije bratove asistencije. A Ahmad je u 35 minuta upisao dva gola i asistenciju. I kod drugog pogotka bio je na pravom mjestu u pravom trenutku. Odbijenu loptu pretvorio je u pogodak.

Četvrtoga asa na stolu je okrenuo Anas Sharbini s bijele točke. Musa je srušio raspoloženog Štroka. Pa je Anas pogodio u glavu brata za 5-0 i treći Ahmadov pogodak. Da ne bi zaostao za bratom, Anas je u 73. raspalio sa 25 metara i bio je to festival braće Sharbini. A užitak je bio gledati Argentinca Fernandeza. Možda je njega Mamić upisao u svoju memoriju. Jer, Zdravko zna u koga treba uložiti. Kada su me već braća Sharbini pobjegli s udice.

Danas su najefikasnija braća u Europi ! (Jutarnji.hr)

RIJEKA – LOKOMOTIVA 6-0 (3-0)

Sudac: Andrej Burilo (Osijek) 6,5. Pomoćnici Petrović (Valpovo), Pejić (Vukovar). Strijelci: 1-0 Ahmad Sharbini (4), 2-0 Anas Sharbini (27), 3-0 Ahmad Sharbini (35), 4-0 Anas Sarbini (51.- 11 metara), 5-0 Ahmad Sharbini (68), 6-0 Anas Sharbini (73). Žuti karton: Štrok, Anas Sharbini (Rijeka), Vrsaljko, Bajto (Lokomotiva). Igrač utakmice: Anas Sharbini (Rijeka). Stadion Kantrida. Gledatelja 1.500.

RIJEKA: Mance 6.5, Čagalj 6.5 , Cerić 6 , Budicin 6 , Štrok 6.5 (od 69. Kreilach – ), Landeka 6.5, Pamić 6, Fernandez 7, Križman 5 (od 59. Smith 6), Ahmad Sharbini 8 (od 76 Gerc -), Anas Sharbini 8

LOKOMOTIVA: Vidaković 5, Vrsaljko 5, Bagarić 4.5, Puljić 4.5, Pivarić 5, Sopić 6, Bajto 5.5, Peko 5 (od 46. Musa 5), Vila 5 (od 73. Martinac -), Havojić 5 (od 61. Bijelić -), Bule 5