Home Sport Prekinuta utakmica Zadra i Šibenika: Navijači rasistički vrijeđali igrača Šibenika

375
0

Danas je na Stanovima igran prijateljski susret između Zadra i Šibenika, ali nije odigrano svih 90 minuta. U 65. minuti su igrači poslani u svlačionice, pri rezultatu 4:2 za Šibenik, a do prekida je došlo zbog rasističkog ispada dijela domaćih navijača.

Nekolicina navijača Zadra ušla je na zatvorenu južnu tribinu preskočivši ogradu te potom uz hukanje bacila bananu, i to u smjeru Šibenikovog braniča Marcosa Mine. Utakmica je odmah prekinuta, a zadarski klub uputio je ispriku samom igraču te kompletnoj gostujućoj delegaciji.

“U ime svih Zadrana ovim putem se ispričavam Šibeniku i Marcosu Mini za ovaj sramotni ispad dijela gledatelja. Moram naglasiti kako to nisu naši navijači i da ovakvom ponašanju nema mjesta na sportskim terenima. Oštro osuđujem i zgrožena sam ovim činom i napravit ćemo sve potrebno kako bi se otkrili počinitelji ovog incidenta”, poručila je kasnije Iva Bokanović, Zadrova predsjednica.