Home Sport Pripremna utakmica 1: Rijeka – Honved 1:1

Pripremna utakmica 1: Rijeka – Honved 1:1

437
0

Nogometaši Rijeke i Honveda remizirali su 1:1 u prvoj, od dvije utakmice, što su u petak na rasporedu u kampu HNK Rijeka.

Uvodna utakmica odigrana je od 13 sati, a ovo je bila prilika da svi igrači Rijeke dobiju veću minutažu uoči početka prvenstva.

Honved je poveo u petoj minuti. Doka je proigrao Krajcsovicsot koji je prebacio Zadra – 0:1.

Veliku priliku mađarski sastav imao je u sedmoj minuti, Kerezsi se našao u sjajnoj prilici, ali Zadro je sjajnom reakcijom sačuvao mrežu.

U 16. minuti Halilović je sjajnom izbacio Simčića koji je pao nakon kontakta s vratarem – penal za Rijeku.

Djuričin je preuzeo odgovornost, Tujvel je pročitao stranu i obranio udarac.

U 37. minuti Bodetić je ubacio s lijeve strane, Halilović je spretno pucao isprve, ali lopta je otišla pored vratnice.

Već u idućoj minuti Halilović je odigrao za Djuričina koji je loptu ostavio za Bandu, udarac je otišao pored gola.

Rijeka je još odlučnije zaigrala u nastavku, Simčić je u 55. minuti pogodio gredu s ruba kaznenog prostora, a nagrada za bolju igru bijelih stigla je u 70. minuti.

Nakon ubačaja iz kuta, Vlasenko je pucao glavom, greda je na kratko spasila Honved, ali Gajzler je bio na pravom mjestu i zakucao loptu u mrežu – 1:1.

Do kraja utakmice Rijeka je imala još nekoliko opasnih situacija, dok su gosti najbliže golu bili u 78. minuti, ali udarac Krajcsovicsa blokirala je obrana Rijeke.

Rijeka – Honved 1:1

Pripremna utakmica: Rijeka – Honved 1:1 (0:1). Pomoćno igralište u kamp HNK Rijeka. Sudac: Antonio Melnjak. Pomoćnici: Pajić i Balen (svi Rijeka).

Strijelci: 0:1 Krajcsovicsot (5′), 1:1 Gajzler (70′).

RIJEKA: Zadro, Vrančić, Halilović, Krešić, Simčić, Bodetić, Banda, Smolčić, Babić, Dujmović, Djuričin. Još su igrali: Gajzler, Panić, Vlasenko, Mikloš, Alvarez.

HONVED: Tujvel, Szabó, Klemenz, Török,, Doka, Mitrovic, Átrok, Benczenleitner, Krajcsovics, Kerezsi, Domingues. Još su igrali: Duizs, Menyhart, Tamas, Kocsis.