Home Sport VIDEO: Rijeka bolja od Hajduka u juniorskom Jadranskom derbiju!

574
0

Juniori Rijeke pobijedili su Hajduk 1:0 u trećem kolu Prve HNL!

Igrala se četvrta minuta sudačke nadoknade, Korač je sjajno ubacio s desne strane, a Gajzler sjajnim udarcem glavom pogodio je malu mrežicu za erupciju oduševljenja i veliko slavlje bijelih!

U konačnici Rijeka je u devedeset minuta bila kvalitetniji suparnik i na kraju stigla do nova, zaslužena tri boda.

Rijeka je odlično ušla u utakmica i dominirala kroz susret. U nekoliko prilika koje su bijeli stvorili treba istaknuti onu u 34. minuti kad je Buić nadskočio gostujuće stopere, ali vratar Hajduka odličnom reakcijom sačuvao je mrežu.

Svoje prilike nisu iskoristili Momčilovski, Mikloš, Simčić i Gajzler, dekoncentracija i solidan vratar Buljan održali rezultat u egalu.

Drugo poluvrijeme donijelo je taktičko nadmudrivanje, u kojem je najbolju priliku propustio Niko Gajzler kada se sjurio prema vratima Hajduka, ali njegov udarac pod pritiskom obranio je ponovo vratar Buljan. Vratar Hajduka zapaženu reakciju imao je u 78. minuti kad je vršcima prstiju obranio udarac Gajzlera.

I kada se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, bijeli su u sudačkoj nadoknadi pokazali karakter i želju i tako stigli do vrijedna tri boda.

Rijeka – Hajduk 1:0

Utakmica 3. kola Prve lige juniora: Rijeka – Hajduk 1:0 (0:0). Igralište u kampu HNK Rijeka. Gledatelja: 100. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka).

Strijelac: 1:0 Gajzler (90’+4).

Žuti kartoni: Momčilovski, Babić, Buić, Gajzler (Rijeka), Sigur, Čulina, Antunović (Hajduk).

RIJEKA: Zadro (od 73′ Jurak), Begović (od 77′ Mikulica), Bodetić, Buić, Dujmović, Simčić, Babić, Gajzler, Mikloš (od 73′ Korač), Kukoč, Momčilovski (od 73′ Coupland).

HAJDUK: Buljan, Jurić-Petrašilo, Vušković, Capan, Antunović (od 58′ Jemo), Vrcić (od 46′ Čulina), Brajković (od 83′ Lončar), Hrgović (od 83′ Lončar), Sigur, Klarić-Kukuz (od 58′ Šemiga), Hrvojevic (od 74′ Ćalušić).