Home Sport VIDEO/FOTO: Split i suci ‘bijelima’ otkinuli dva boda

VIDEO/FOTO: Split i suci ‘bijelima’ otkinuli dva boda

2395
0

Kako je i najavljivao domaći trener Kek, ekipa Splita je ‘bijelima’ bila opasan protivnik. Pred oko 7.000 gledatelja, domaći su u prvom poluvremenu od samog početka žestoko napali najavivši čvrstu utakmicu. Prva se prilika domaćinima pružila već u 7. minuti kada Zlomislić s 20 metara šalje loptu preko gola. Minutu kasnije sudac ne dosuđuje faul na Kvržiću u ili na liniji šesnaestarca, lopta opet dolazi do Zlomislića koji ju šalje pored gola.

Gosti u 14. minuti imaju svoj pokušaj sa Bilićem koji puca preko gola. U 16. minuti čudnom odlukom sudac Zebec dosuđuje penal radi Vargičevog izbijanja lopte van svog peterca i kontakta s Bilićem koji s bijele točke i postiže gol za rezultat 0:1. Ljute se navijači i publika, a sa njima i domaći trener Kek kojeg sudac ga šalje van terena.

Igra se nakon toga ne razvija u korist Rijeke, a gosti ne uspjevaju ništa. Domaći imaju poluprilike ali bez zgoditaka i konkretnog slanja lopte prema golu.

1.poluvrijeme

Slabo suđenje Rijeci zamalo ne zapisuje pogodak kada pomoćni sudac ne označuje ulazak lopte u gol. Loptu je preko gol crte u gužvi ubacio Benko nakon ubačaja Zlomislića. Ipak, glvni sudac označuje da se krene s centra najvjerojatnije na intervenciju suca iza gola Zagorca. U 36. minuti čista prilika za domaćine. Benko sam kreće okomito prema golu direktno, a na boku ga prati također usamljeni Sharbini. Dolaze pred golmana ali Benko umjesto da doda loptu Anasu koji je bio potpuno sam, ponavlja grešku prošle utakmice i sa 16 metara puca, a gostujući golman spretnom reakcijom brani. U zadnjoj minuti još jednom u lijepoj prilici Kvržić puca ali Zagorac i to brani.

Drugo poluvrijeme kao i prvo označavaju suci čestim prekidima radi splitskih glumljenih velikih prekršaja, nakon kojih se igrači čudesno brzo oporavljaju.

2.poluvrijeme

U 50.minuti Alispahić prolazi protivnike i daje loptu za Leškovića koji ju šalje pored gola. Bilo je još nekih prigoda u 58,61,64. mminuto ali ništa od svega. Split je sredinom drugog diejlakonkretnije zaigrao, redao pokušaje dolaska u prigodu. U 80. imaju i priliku u kojoj šalju loptu malo preko gola. Četiri minute prije kraja gosti ostaju s igračem manje nakon drugog žutog kartona Križaneca ali ‘bijelima’ ostaje premalo vremena da kapitaliziraju brojčanu nadmoć na terenu. (Lucio Slama)