Home Sport Rudićeve Barakude pobjedom otvorile Svjetsku ligu

Rudićeve Barakude pobjedom otvorile Svjetsku ligu

996
0

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske je na Kantridi uvjerljivom pobjedom protiv Rusije 12:7 startala u natjecanje Svjetske lige. Rudić je na početku u vatru poslao Pavića, Burića, Hinića, Boškovića, Markovića, Jokovića i Sukna. Nakon dva neiskorištena napada s obje strane kapetan Barač odapeo je s osam metara i postigao prvi zgoditak na utakmici. U sljedećem napadu uzvraćaju Rusi preko Stepanyuka za 1:1. Rusi su nakon toga poveli golom Yurchika s igračem više. Pokazalo se da na kraju da je to bilo zadnje vodstvo Rusa na utakmici. Joković, također s igračem više, vraća rezultat na 2:2. U novo vodstvo dolazimo preko Obradovića, a Marković tri sekunde prije kraja četvrtine povisuje na 4:2.

U prvom napadu druge četvrtine Sukno s krila pogađa za tri razlike. Nakon toga i Obradović na poziciji centralnog braniča oduzima loptu ruskim centrima te u napadu s igračem više pogađa s druge stative za 6:2. Rusi smanjuju na 6:3 nakon drugog isključenja Jokovića. Nakon što je Karač udarcem s vanjske pozicije povisio, uslijedio je pritisak Rusa prema Pavićevom golu. Nakon uspješnih obrana našeg gomana i nekoliko vratnica, Hinić na asistenciju Markovića zabija za visokih 8:3. Do kraja četvrtine Lisunov je smanjio na 8:4.

Prvi pogodak u trećoj četvrtini postižu Rusi. Strijelac je Finaev iz peterca. Uzvraća Dobud efektnom šraubom s dva metra, a onda nastaje suša golova sve do minutu i pol prije kraja kada Bošković s igračem više postiže svoj prvi pogodak za visokih 10:5. Obradović do kraja četvrtine još i povisuje rezultat na 11:5.

U posljednjoj četvrtini uslijedilo je razumljivo opuštanje hrvatskih igrača pa Rusi preko Zheltovskya  iz kontranapada smanjuju na 11:6. uzvratio je Obradović na asistenciju Karača za 12:6, a konačni rezultat postavio Stepanyuk – 12:7. (foto: sportske.hr)

Hrvatska Rusija 12:7 (4:2, 4:2, 3:1, 1:2)
Igrač više: Hrvatska 5/9, Rusija 4/10
Peterci: Hrvatska 0, Rusija 1/1

Ratko Rudić: Jako sam zadovoljan bez obzira na neke greške koje smo napravili tijekom utakmice s obzirom na to da se radi o prvoj utakmici i dosta novih igrača. Mlađi igrači pokazali su da se na njih itekako može računati u budućnosti.

Samir Barač: Zadovoljan sam otvoranjem natjecanja u Svjetskoj ligi i opravdanom ulogom favorita. Vidjelo se da možemo, ali i da moramo još dosta raditi. Presretan sam što je Kantrida bila puna, osjećali smo se u punom smislu na domaćem terenu. Čim smo ušli na bazen osjetili smo dobru atmosferu.

Previous articleArt market ‘Zlatni ljudi’ u Toweru (VIDEO)