Home Sport Tada se ‘Rijeka’ zvala ‘Kvarner-Quarnero’: Povijesna pobjeda nad Hajdukom na Kantridi

1555
0

kvarnerquarneroNa današnji dan, prije točno 69 godina HNK Rijeka, tada NK Kvarner-FD Quarnero, odigrao je prvu utakmicu. Tog 7. kolovoza 1946. godine gost Kantride bio je Hajduk koji je prvi put nakon rata gostovao u Rijeci.
Kako je navedeno u monografiji “Kantrida bijelih snova”, u lijepom ambijentu pred šest tisuća gledatelja Kvarner je pobijedio 2:0 a prvi povijesni pogodak postigao je napadač Rinaldo Petronio već u trećoj minuti, dok je konačni rezultat postavio Nori u 40. minuti.
U prvoj utakmici za Kvarner/Rijeku nastupili su Gardasanich, Tibljaš, Blasich, Pavanello, Macorin, Bertok, Nori, Laurencich, Burattini, Petronio i Cergnar.