Home Vijesti Tuga i bijes u Italiji nakon smrti mlade biciklistice, Otac: “Opraštam vozaču...

Tuga i bijes u Italiji nakon smrti mlade biciklistice, Otac: “Opraštam vozaču ubojici, ovo je Divlji zapad”

182
0
SaraPiffer 1 1200x675
SaraPiffer 1 1200x675

Italiju je potresla vijest o smrti mlade i talentirane biciklistice Sare Piffer (19), koja je prošlog tjedna izgubila život u prometnoj nesreći tijekom treninga. Nesreća se dogodila na brdskim cestama u okolici Trenta, regiji poznatoj po vinogradima, gdje se sudarila s automobilom kojim je upravljao 70-godišnji vozač. Prema izvještajima, vozača je zaslijepilo sunce tijekom pretjecanja, što je dovelo do kobnog sudara.

Saru je helikopterom hitno prevezena u bolnicu, no unatoč svim naporima liječnika, nije uspjela preživjeti. Tragedija je izazvala šok i tugu diljem Italije, a posebno među biciklističkom zajednicom.

Bratova emotivna ispovijest

Sarin stariji brat Christian, koji je bio prisutan tijekom nesreće, emotivno je progovorio o tragičnom događaju.

“Čuo sam buku i potrčao do nje. Shvatio sam da ništa ne mogu učiniti. Prvo sam osjetio bijes prema vozaču, ali kad sam ga pogledao, vidio sam njegovu bol i strah,” izjavio je Christian za La Repubblicu.

Christian je također naglasio kako je Sara često izražavala zabrinutost zbog nepoštovanja biciklista na cestama, zahtijevajući veće mjere sigurnosti.

Alarmantna statistika: Biciklisti ugroženi na cestama

Prema podacima koje je objavila La Gazzetta dello Sport, svakih 30 sati na talijanskim cestama pogine jedan biciklist. Sarina smrt samo je još jedan podsjetnik na alarmantnu opasnost s kojom se biciklisti svakodnevno suočavaju.

Bivši svjetski prvak i pobjednik Gira d’Italia, Francesco Moser, izrazio je ogorčenje:

“Ovo je neprihvatljivo. Previše je tragedija na cestama. Moramo zaustaviti ovaj masakr.”

Predsjednik Biciklističkog saveza Italije, Cordiano Dagnoni, također je komentirao:

“Godinama predlažemo mjere za zaštitu biciklista, ali većina prijedloga nije prihvaćena. Vrijeme je da kažemo: dosta je.”

Posljednji oproštaj

Sara Piffer bit će sahranjena danas, u ponedjeljak. Njena majka Marianna izjavila je da će Sara biti pokopana u biciklističkom dresu kojeg je nosila prošle godine, simbolizirajući njenu ljubav prema sportu koji joj je oduzeo život.

Otac oprostio ubojici

Sarin otac, Lorenzo Piffer, sa suzama u očima govorio je o svom gubitku:

“Ona je bila cvijet, Božji dar. Zahvalan sam što sam je imao. Uvijek je bila oprezna i sretna što može trenirati sa svojim bratom.”

Sara je često isticala problem sigurnosti na cestama:

“Tata, mi smo uvijek oprezni; drugi nisu pažljivi prema nama.”

Trenuci praštanja: Ljudskost usred tragedije

Sarin brat, Christian, bio je svjedok nesreće i svojim riječima ostavio snažan dojam. Nakon nesreće, zagrlio je svog oca i rekao:

“Tata, oprosti mu. Mislim da i on sada pati.”

Ove riječi navele su Lorenca da pronađe snagu za oprost:

“Odlučio sam mu oprostiti. Pravda će uzeti svoj tijek.”

Apel za sigurnije ceste

Sarin otac naglasio je kako stanje na talijanskim cestama postaje nepodnošljivo:

“Ovo je Divlji zapad. Ljudi ne razmišljaju. Radi minute uštede riskiraju živote drugih, a shvate to prekasno.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here