Home Sport U Rijeku stiže branič škotskog Hiberniana

U Rijeku stiže branič škotskog Hiberniana

0

Branič Hiberniansa Marijan Čabraja trebao bi napustiti Easter Road i vratiti se u rodnu Hrvatsku nakon samo jedne sezone u Edinburghu. NK Rijeka, koja je u kolovozu 2021. izbacila Hibse iz kvalifikacija za Europsku konferencijsku ligu, smatra se favoritom za njegov potpis, pišu škotski mediji.

26-godišnjak je prošlog ljeta potpisao trogodišnji ugovor kada je Lee Johnson doveo još jednu opciju na lijevom beku kako bi se natjecao s stamenim Lewisom Stevensonom, ali Čabrajin otac Frano iznenada je preminuo nedugo nakon što je bivši hrvatski internacionalac preselio u Škotsku.

Ušao je s klupe kao zamjena u prvom poluvremenu kada je Hibs remizirao s Rangersima 2-2 samo nekoliko dana nakon sprovoda, otkrivajući nekoliko tjedana kasnije da nije bilo sumnje da će se suočiti s ekipom Ibroxa nakon razgovora od sa svojim bratom.
“Rekao mi je da bi naš otac želio da igram”, rekao je Čabraja. “Poslao sam poruku treneru u petak [prije utakmice] da se vratim u Edinburgh i da sam spreman ako me bude trebao. To nije bila teška odluka.”

Čabrajina trenutna vrijednost je 700 tisuća eura, a u Hibernian je prešao iz zagrebačkog Dinama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here