Policijski službenici Policijska uprava istarska, u suradnji s Policijska uprava primorsko-goranska te Policijska postaja Umag-Umago s ispostavom Buje-Buie, dovršili su kriminalističko istraživanje nad 41-godišnjim muškarcem zbog sumnje u dva kaznena djela trgovanja ljudima.
Prema policijskom priopćenju, osumnjičenog se tereti da je od tijekom 2025. godine pa sve do 13. siječnja 2026., kada je uhićen na području Umaga, svjesno i namjerno radno iskorištavao dvije osobe – 18-godišnjaka i 26-godišnjakinju – znajući da je riječ o osobama teško narušenog zdravstvenog stanja.
Prodaja kalendara bez ikakve naknade
Sumnja se da je muškarac oštećene vozilom dovozio u različite gradove na području Istarske, Primorsko-goranske i Ličko-senjske županije, gdje ih je upućivao da obilaze kućanstva i prodaju kalendare po znatno višoj cijeni od one po kojoj ih je prethodno nabavljao.
Sav novac pribavljen prodajom, prema sumnjama policije, zadržavao je za sebe, ne isplaćujući oštećenima nikakvu naknadu, pa čak ni minimalnu naknadu za obavljeni rad. Uz to, policija navodi da je verbalnim pritiscima i prijetnjama kod oštećenih izazivao osjećaj straha, čime je dodatno učvršćivao njihovu ovisnost o njemu.
Predan pritvorskom nadzorniku
Po dovršetku kriminalističkog istraživanja, osumnjičeni je 14. siječnja u večernjim satima, uz kaznenu prijavu, predan u pritvorsku jedinicu Policijske uprave istarske.
Policija nastavlja s postupanjem u ovom slučaju, a o daljnjim odlukama nadležnih institucija javnost će biti pravodobno obaviještena.



































