Kao posljedica pojave klizišta, značajnije je oštećen kolnik na cesti između Grohova i Lopače, na dionici od križanja s Ulicom Grohovski put. Cesta je od sredine veljače zatvorena za promet vozila, ali i za sav pješački promet te se građane upozorava da je ne koriste niti za šetnju.
Riječ je o klizištu nastalom nakon potresa 1750. godine, što se ponovo aktiviralo uslijed obilnih kiša. Poduzete su mjere kojim se spriječilo zasipanje akumulacijskog jezera Valići te je otklonjena opasnost od prelijevanja, a na klizištu su postavljeni geodetski reperi koji se svakodnevno prate.
Klizište se smiruje, ali tek nakon što se potpuno smiri moći će se, privremeno i probno, za promet lokalnog karaktera, pustiti 150 metara neasfaltirane ceste. S obzirom na to da postoje i alternativni pravci za bolnicu Lopača i stambene objekte te zbog ogromnih troškova, upitno je hoće li se konačnoj sanaciji uopće pristupiti. (radio rijeka)



































