Home Biznis VIDEO: Castro održao govor nakon 4 godine

VIDEO: Castro održao govor nakon 4 godine

0

Bivši kubanski vođa Fidel Castro jučer je održao prvi govor u javnosti otkako se 2006. zbog bolesti potpuno povukao iz javnog života, ponovno upozorivši na opasnost od nuklearnog rata u svijetu, javile su agencije. Castro je odjeven u maskirnu odoru bez ikakvih obilježja, govorio četrdesetak minuta pred desetak tisuća studenata sa stepenica Havanskog sveučilišta, istih onih s kojih je prije 60 godina poticao svoje tadašnje studentske kolege na političko djelovanje, pokrećući tako revoluciju koja ga je 1959. dovela na vlast.

Castro je, kao i nekoliko posljednjih puta, upozorio da je nuklearni rat neizbježan ako SAD sa svojim saveznikom Izraelom pokušaju osigurati provedbu međunarodnih sankcija protiv Irana. Založio se za “nestanak nukleaernog oružja” i zahvalio studentima na njihovoj “potpori u borbi za mir”.

“Zaklinjem vas da se ne prestanete boriti za tu stvar, jer je moguće pobijediti i spasiti ljudske živote”, poručio je Castro studentima koji su mahali kubanskim zastavama i često izvikivali ime comandantea.

El comadante – Fidel Castro

Castro se u posljednja dva mjeseca učestalo pojavljivao u javnosti. upozoravajući na opasnost od “nuklearnog holokausta”, a početkom kolovoza o istoj je temi govorio i na izvanrednoj sjednici kubanskog parlamenta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here