U talijanskom gradu Perugia istražuje se smrt antivakserskog biologa Franca Trinca: liječnik opće prakse koji je potpisao izuzeće optužen je za ubojstvo bez predumišljaja
Trinca je preminuo nakon komplikacija od Covida: bio je među koordinatorima pokreta “Zajedno za slobodu izbora” kojeg su činile razne udruge koje se protive cijepljenju. Obavljena je obdukcija tijela. Liječnik je u razgovoru za novine Corriere dell’Umbria rekao: “Izdao sam izuzeće od cijepljenja na temelju znanosti i vlastite savjesti i bez sumnje bih to ponovio. Sigurno nisam izdao tu potvrdu zbog njegovih stavova o cijepljenju“.
Tužiteljstvo grada Perugie istražuje smrt antivakserskog biologa Franca Trinca, koja se dogodila 4. veljače prošle godine u gradskoj bolnici Città di Castello, koji je preminuo nakon komplikacija od Covida. Liječnik koji je dao potvrdu o izuzeću cijepljenja kaže da je “spreman objasniti sucima” da je “postupio ispravno”.
Dana 17. veljače karabinjeri su preuzeli Trincinu medicinsku dokumentaciju iz bolnice. Tužiteljstvo je objavio da je u Rimu obavljena obdukcija tijela “kako bi se provjerio stvarni uzrok smrti”. Konkretno, procjena obdukcije – stoji u bilješci ureda koju je vodio Raffaele Cantone – “bila je neophodna da se shvati jesu li postojali razlozi koje su opravdavali izuzeće od cijepljenja, a ako nisu, može li se smrt, vjerojatno zbog Covida, povezati s nedostatkom imuniteta zbog necijepljenja”. Osim slučaja Trinca, suci istražuju pitanje raznih potvrda o izuzeću od početka uvođenja cijepljenja protiv Covida. (Il fatto quotidiano)





































