Sport

152. Jadranski derbi između Rijeke i Hajduka završio je bez pobjednika i golova. U prvom poluvremenu gledali smo inicijativu Splićana ali bez prevelikih prijatnji po gol Sluge. U 13. Minuti poništen je gol gostiju zbog prethodnog prekršaja nad Župarićem. Rijeka svoju najbolju priliku nije iskoristila u 21. Minuti kada volej Puljića sa 6-7 metara zaustavlja odični Posavec.

Rijeka je u 2.poluvrijeme ušla znatno agresivnije što je rezultiralo s nekoliko dobrih situacija u kaznenom prostoru Hajduka. Najbolju priliku imao je Acosty u 52. minuti čiji je odličan udarac s ruba šesnaesterca golman Hajduka krajnjim naporom obranio. Do kraja utakmice obje su mreže ostale netaknute.

Kraj utakmice! Rijeka – Hajduk 0:0

90+2′ Ristovski ulazi umjesto Gorgona

90′ igrat će se 3 minute sudačke nadoknade

88′ Žuti kartoni za Tudora i Hamzu zbog nesportske igre

84′ Pokušaj Rijeke nakon slobodnjaka, skraćenog kornera Kvržića. Puljić pokušava glavom ali ravno Posavca

83′ Žuti karton za Lopeza zbog prekršaja na Mamiću

77′ Posavec boksa loptu iznad glave Acostyija!

74′ Umjesto Halilovića u igru ulazi Murić

71′ 6527 gledatelja je danas na Rujevici

68′ Gužva u šesnaestercu Hajduka ali ne uspijeva dupli pas Acosty – Pavičić

55′ Bijeli traže drugi žuti za Ismailija zbog zaustavljanja Acostyija u izglednom prodoru ali Jović sudi samo običan faul

52′ Opasan pokušaj Acostyija s ruba šesnaesterca, Posavec krajnjim naporom brani

51′ Drugi dio počinje s pritiskom Rijeke!

46′ Počelo je 2.poluvrijeme

45+1′ Kraj 1.poluvremena!

41′ Inicijativa Hajduka, igra se na polovici Rijeke

40′ Velika prilika Hajduka, Hamza s desetak metara puca malo pored gola!

39′ Tahiraj se sjurio u šesnaesterac Rijeke ali Sluga izbacuje loptu u korner. Lončar dobiva žuti karton zbog ranijeg prekršaja

36′ Kvržić sa 16m iskosa pokušao nešto između centaršuta i udarca

34′ Hamza pokušava s 25 metara ali lopta prolazi malo pored stative

31′ Žuti karton za Ismailija zbog grubog prekršaja na sredini igrališta

30′ Nekoliko minuta inicijative gostiju ali bez većih prijetnji po gol Rijeke

21′ Velika prilika Puljića koji volejem pokušava sa 6-7 metara ali golman Hajduka brani!

18′ Opasan udarac Palaverse s 30 metara završava iznad gola

13′ Lopta u mreži Sluge ali sudac Jović prethodno svira faul nad Župarićem

8′ Traje početno ispitivanje snaga bez prijetnje po oba gola

0′ Počeo je Jadranski derbi!

Na Rujevici se danas igra 152. Jadranski derbi. Nakon velikih problema sa ozljedama, Rijeka je objavila početnu postavu.