Sport

Nogometaši Dinama pobijedili su Rijeku 3:0 u utakmici 23. kola MAXtv Prve lige. Bio je to prvi ovosezonski poraz Rijeke u domaćim natjecanjima (prvenstvo i Kup) i prvi poraz nakon utakmice Europske lige protiv Aberdeena na Kantridi.
Dinamo je poveo u 64. minuti. Šovšić se riješio pratnje Močinića sjurio se prema kaznenom prostoru te proigrao Soudanija koji je ostao neometan i pogodio mrežu – 1:0.

Samo minutu kasnije i Ćorić je imao priliku, ali njegov udarac otišao je pored vratnice.
U 70. minuti Gavranović je dugom loptom pokušao pronaći Bezjaka, ali obrana Dinama ponovo je u posljednji trenutak otklonila opasnost. Dvije minute kasnije Pjaca je opasno pucao, ali Vargić je odlično obranio.
Dinamo je pobjedu potvrdio u 83. minuti. Ćorić je ubacio iz slobodnog udarca, a najviši u skoku bio je Sigali i glavom pospremio loptu u mrežu – 2:0.
Treći gol stigao je u nadoknadi. Obrana Rijeke na čelu s Vargićem izgubila je jednu loptu i Soudaniju nije bilo teško zabiti gol – 3:0.
Prvo poluvrijeme donijelo je puno trke i želje, ali bez previše prilika. Rijeka je u završnici prvog dijela postajala sve goropadnija, Marin Tomasov na desnom boku imao je nekoliko odličnih prodora, ali ubačaji nisu pronašli željeni cilj. Bilo je tu i nekoliko pokušaja bijega Gavranovića i Bezjaka, ali bez završnog udarca.
Na drugoj strani Dinamo je najbliže pogotku stigao u 24. minuti. Prvo je domaća momčad odigrala jednu brzu akciju kod slobodnog udarca, ali Šovšićev ubačaj Vargić je lako izbio u korner. Nakon ubačaja iz kuta Sigali je ostao sam na 15 metara, ali udarac prema golu zaustavila je vratnica.
Prvu priliku Dinamo je imao u osmoj minuti. Fernandes je pobjegao po lijevoj strani i ubacio. Lopta se odbila i došla na noge Hodžiću čiji je udarac s desetak metara iz dobre pozicije otišao iznad grede.
Dinamo je nešto konkretnije krenuo u nastavak, ali udarci Antolića (56′) i Ćorića (58′) nisu se pokazali ozbiljnijom prijetnjom.