Srpski tenisač Novak Đoković ponovno se našao u središtu medijske pažnje zbog bespravne gradnje na svom luksuznom imanju u španjolskoj Marbelli, piše La Opinión de Málaga.
Prema pisanju španjolskih medija, Đoković nije imao odgovarajuću građevinsku dozvolu kada je na vili nadograđivao trijem, vanjsku tuš-kabinu te podrum koji koristi kao garažu.
Treća kazna zbog bespravne gradnje
Lokalne vlasti su ga već upozorile u veljači ove godine, no sada je dobio novčanu kaznu od 5 tisuća eura. Uz kaznu, bit će prisiljen ukloniti bespravno izgrađene dijelove imanja.
Đoković je vilu u Marbelli kupio 2020. godine za 10 milijuna eura, a ovo mu je već treća kazna zbog nepoštivanja građevinskih propisa u Španjolskoj.
Fokus na US Open
Unatoč problemima sa španjolskim vlastima, Đoković se priprema za nastup na US Openu, koji počinje krajem kolovoza. Zbog priprema nije sudjelovao na turnirima u Torontu i Cincinnatiju.
Trenutno je sedmi tenisač svijeta, ima 38 godina, a tijekom karijere zaradio je oko 189 milijuna eura, pa mu kazne ovog iznosa ne bi trebale predstavljati financijski problem.



































