Sport

Druga pobjeda Juga

jugpriU drugoj finalnoj utakmici za naslov vaterpolskog prvaka Hrvatske dubrovački Jug Croatia osiguranje i na svom bazenu pobijedio je riječko Primorje Erste banku sa 10:8 (1:1, 2:0, 3:4, 4:3) i tako poveo sa 2-0 u seriji na tri pobjede.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga CO napravili su veliki korak prema osvajanju naslova prvaka Hrvatske jer su, nakon slavlja u Rijeci, kao domaćini uspjeli pobijediti odlično Primorje EB. Bio je to sedmi ovogodišnji dvoboj ovih momčadi i treća pobjeda odabranika Veselina Đuhe koji su ove sezone gubili od Riječana u finalima Jadranske lige i Hrvatskog kupa.

Riječani su prvo poluvrijeme odigrali slabo jer su nakon početnog vodstva preko Daniela Varge koji je realizirao situaciju s igračem više, čak 16 minuta bili bez postignutog gola.

Utakmica je riješena u posljednjoj četvrtini u kojoj Riječani nisu iskoristili igrača više, a odmah potom je Andro Bušlje neobranjivo pogodio za 7:5. Tada na scenu stupa u dosadašnjim utakmicama “nevidljivi” Miho Bošković koji najprije iz peterca postiže osmi, a onda i s igračem više i deveti gol za Dubrovčane.

Xavier Garcia je 2:30 minuta prije kraja uspio smanjiti zaostatak na dva pogotka za Dubrovčanima (9:7), a onda je s osam metara sjajni Aleksandar Ivović dvije minute prije kraja doveo domaće u vodstvo 10:7 i praktički riješio pitanje pobjednika. Do kraja utakmice Paulo Obradović uspio je samo smanjiti na konačnih 10:8.

Dubrovčani su puno bolje taktički odigrali utakmicu i potpuno anulirali ponajboljeg igrača svijeta Sandra Sukna na kojemu su se izmjenjivali čuvari Ivović, Maro Joković i Nikola Janović, što je umnogome pridonijelo da Jug zadrži niz nepobjedivosti u svom bazenu koji traje od 2008. godine.

Treća utakmica, u finalnoj seriji doigravanja koja se igra na tri pobjede, na rasporedu je u srijedu 15. svibnja u 19.15 u Rijeci.

Susret je odigran u bazenu u Gružu, a sudili su pred 800 gledatelja Mario Bianchi i Massimo Saverese iz Italije. (HRT)

JUG CO – PRIMORJE EB 10:8

JUG CO – Bijač, Vranješ, Bošković 3 (1), Janović 2, Joković 1, Azavedo 1, Marković, Bušlje, Karač, Dobud 1, Ivović 1, Macan, Nižić, Pavlović.

PRIMORJE EB – Vićan, Obradović 3, Paškvalin 1, Krapić, Denes Varga, Sukno 1, Muslim, Jelača, Daniel Varga 1, Barač, Šetka, Garcia 2, Križanec, Buljubašić.

PETERCI: Jug CO 1 (1), Primorje EB -.
REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug CO 13 (6), Primorje EB 10 (5)