Home Sport Franko i Kulenović otključali Slavenovu bravu!

Franko i Kulenović otključali Slavenovu bravu!

360
0

Rijeka je u utakmici 7. kola HNL-a na Rujevici pred dvije tisuće gledatelja pobijedila Slaven Belupo 2:0. Utakmica se očekivala s posebnim zanimanjem zbog činjenice da publika nakon preko 90 dana vratila na Rujevicu, a Riječani istrčali pred svoje navijače nakon trijumfa u Kopenhagenu. U skladu s epidemiološkim mjerama okupilo se 2.275 gledatelja.

Iako je uoči utakmice bilo zabrinutosti navijača zbog emocionalnog i energetskog pražnjenja u Danskoj, Rožman je na teren poslao identičnu ekipu koja je dominirala većim dijelom utakmice. Nisu to bili neki uraganski napadi na gol Slavena ali se Rijeka od početka postavila autoritativno, a gosti igrali povučeno bez ozbiljnijih ambicija za napadačkim izletima na suparničku polovicu.

Prvo poluvrijeme je završilo bez golova unatoč nekoliko dobrih situacija za napadače Rijeke kojima je u prvih 45 minuta nedostajalo više koncentracije u završnici.

Slično se nastavilo i na ulazu u prvo poluvrijeme. Odmah na početku sjajan slalom Pavičića kroz obranu Slavena. Igrač Rijeke pada nakon duela, ali ruku Božića na Pavičićevom ramenu, sudac Vučković nije okarakterizirao kao najstrožu kaznu. Rijeka je blizu gola bila i u 57. minuti. Nakon ubačaja, Andrijašević glavom spustio loptu, ali Tomečak je bio prekratak pred golom Slavena

Publika se nakon preko tri mjeseca vratila na Rujevicu, Armada je uz bučnu podršku istaknula poruku posvečenu čudu u Kopenhagenu

Promašaji ‘bijelih’ mogli su biti kažnjeni u 62. minuti kada gosti ne koriste svoju prvu veliku prigodu. Krstanović je prokrstario desnom stranom Rijekine obrane, odigrao sjajnu povratnu loptu. Goda je ostao sam ali srećom nije uputio precizan udarac.

Nakon toga dobre prilike propuštaju Andrijašević i Lončar, a u 69. minuti Rijeka napokon dolazi u vodstvo! Štefulj se probio u šesnaesterac s lijeve strane, uputio loptu koja je pogodila Franka Andrijaševića u tijelo i odbila se u gol za vodstvo 1:0 – 1:0!

Minutu kasnije opasno pred golom Rijeke. Krstanović je ostao sam pred golom Rijeke, ali udarac glavom sjajno je obranio Nevistić.

Rijeka potvrđuje pobjedu u sudačkoj nadoknadi. Lepinjica je gurnut u kaznenom prostoru, VAR se oglasio, sudac Vučković otišao je pogledati snimku i pokazao na bijelu točku! Kulenović je bio siguran za svoj prvijenac u dresu Rijeke za konačnih 2:0 i proslavu iza utakmice s najvjernijim navijačima.(danko švorinić)

RIJEKA: Nevistić, Tomečak, Capan (od 27′ Escoval), Velkovski, Smolčić, Štefulj, Čerin, Pavičić, Lončar (od 81′ Lepinjica), Andrijašević, Kulenović
SLAVEN BELUPO: Filipović, Božić, Goda, Etoundi (od 83′ Boakye), Grgić, Glavčić (od 77′ Iličić), Paracki, Knoll (od 46′ Krstanović), Prce, Lulić (od 46′ Suarez), Bogojević