Home Sport FOTO: Gospari utišali Kantridu

1932
1

Nikad jači Jug – kao što je uoči susreta izjavio trener Primorja Ivan Asić – došao je na Kantridu itekako motiviran i željan osvete. Protivnik je to koji uz bok Primorju slovi za najjaču ekipu starog kontinenta, i nije čudo što su glavni favoriti za osvajanje Lige prvaka.

Ali, bez obzira na sve to, Riječani su krenuli na najbolji mogući način u ovu utakmicu, 2:0 nakon 4′, ali nisu uspijeli pobjedom otvoriti finalnu seriju pred prepunim gledalištem: oko 1600 gledatelja stvorilo je pravu atmosferu. Pravi scenario za prvu u nizu „utakmica godine“, koja se na žalost završila minimalnim porazom.

Prve tri minute ovog dvoboja protekle su u znaku čvrstih obrana (visoki presing s obje strane), sve do trenutka kada je Sandro Sukno munjevitom brzinom iskoristio isključenje Tonyja Azeveda.

U istoj je minuti Denes Varga povisio na 2:0 zahvaljujući prvenstveno prekrasnoj asistenciji Javiera Garcie. Nakon toga Riječani su se uspjeli obraniti s dva igrača manje, ali njihova realizacija igrača više u prvoj četvrtini nije bila na visini (5/1). Jugaši su potom smanjili na 2:1 golom Azeveda.

Početkom druge četvrtine gosti su poravnali rezultat golom Janovića, koji je pokupio loptu nakon Vićanove obrane a nakon toga je Bušlje matirao Vićana s igračem više za vodstvo Juga od 3:2.

Izjednačenje stiže ubrzo golom Muslima, koji je nakon 8’23“ dugog posta savladao Bijača s klasične pozicije sidraša. Igra se i dalje vrlo čvrsto, a napetost i želja za pobjedom su itekako opipljive.

Dvije sekunde prije „velikog odmora“, lijevoruki je Maro Joković uspio realizirati brojčanu prednost u bazenu, omogučivši svojoj ekipi da krene u drugu polovicu utakmice jednim golom prednosti.

Ova se prednost povećala na 5:3 u prvoj Jugovoj akciji u trećoj četvrtini, a egzekutor je opet bio Joković.

Primorje se vraća u igru zahvaljujući Danielu Vargi, koji je na sebi svojstven način postigao pogodak dok je Dobud bio izvan igre.

Riječani nisu iskoristili Janovićevo isključenje, ali su se odmah potom dva puta uzastopce obranili s igračem manje. Bošković je ponovno odveo goste na +2 iz peterca, kojeg je skrivio Daniel Varga.

Primorjaši djeluju pomalo ukočeni, što pogoduje iskusnim Dubrovčanima. Međutim, u naredne dvije minute Sandro Sukno preuzima stvar u svoje ruke te s dva gola (jedan iz peterca, drugi lobom iz kontre) poravnava na 6:6.

Krajem četvrtine, međutim, Jug dolazi ponovno do minimalne prednosti nakon dvojbeno dosuđenog isključenja Buljubašića, što je izazvalo žestoke reakcije publike, a i crveni karton Asićevom pomočniku Igoru Pezelju.

Miho Bošković svojim drugim pogotkom odvodi Jug na 8:6, Jelača smanjuje na 8:7 ali Azevedo realizira novi peterac i 4’22“ do kraja daje Jugu novu prednost od dva gola.

Sandro Sukno ponovno vraća Riječane u igru golom s igračem više i nastavlja se rovovska borba za svaku lopta. Pljušte isključenja a Primorje se grčevito bori za poravnanje, ali Denes Varga slabo puca s igračem više a potom i Šetka olako gubi loptu.

Ulazimo u zadnju minutu, a Primorjaši love -1 ali ništa od svega toga… Na semaforu ostaje rezultat 8:9, a Jugaši odlaze na drugi susret s velikom prednošću. Sada je na igračima Ivana Asića da uzvrate Dubrovčanima na njihovom bazenu i da konačno dođu do pobjede usred Gruža.(vaterpolo-primorje.hr)

PRIMORJE EB – JUG 8:9 (2:1, 1:3, 3:3, 2:2)

PRIMORJE EB: Vićan (7 obrana), Obradović, Paškvalin, Krapić, De. Varga 1, Sukno 4 (1), Muslim 1, Jelača 1, Da. Varga 1, Barać, Šetka, Garcia, Križanec (0 obrana), Buljubašić. Tr.: Ivan Asić.

JUG CO: Bijač (3 obrana), Vranješ, Bošković 2 (1), Janović 1, Joković 2, Azevedo 2 (1), Marković, Bušlje 2, Karač, Dobud, Ivović, Macan, Nižić, Pavlović. Tr. Veselin Đuho.

Suci: Filippo Gomez i Alessandro Severo, oba iz Italije.