Home Biznis Hrvatska proglašena destinacijom broj 1 u Europi!

Hrvatska proglašena destinacijom broj 1 u Europi!

600
0
pexels palocech 286758
pexels palocech 286758

Hrvatska je službeno proglašena najpoželjnijom destinacijom u Europi nakon što je više od milijun putnika iz cijelog svijeta glasalo u javnoj anketi. Prestižna nagrada uručena je hrvatskim turističkim dužnosnicima na ITB Berlinu, jednom od najvećih turističkih sajmova na svijetu.

Hrvatska ispred Španjolske, Italije i Grčke

U konkurenciji za najpoželjniju europsku destinaciju, Hrvatska je osvojila najviše glasova, ostavivši iza sebe:

  • 🇪🇸 Španjolsku (2. mjesto)
  • 🇦🇹 Austriju (3. mjesto)
  • 🇮🇹 Italiju (4. mjesto)
  • 🇬🇷 Grčku (5. mjesto)

„Destinacija koju se mora posjetiti“

Ugledni The New York Post piše kako ova pobjeda dodatno učvršćuje status Hrvatske kao destinacije koju se jednostavno mora posjetiti. Hrvatska je poznata po:

  • 🌊 Spektakularnoj obali
  • 🏛️ Povijesnim gradovima
  • 🍷 Vrhunskim vinima i mediteranskoj kuhinji
  • 🌿 Održivom turizmu i avanturističkim aktivnostima
  • 🍽️ Tartufima i tradicionalnim delicijama

Hrvatska na ITB Berlinu – spoj kulture i gastronomije

Na ITB Berlinu, Hrvatska se predstavila kroz bogatu kulturnu ponudu, gastronomiju i održivi turizam. Posjetitelji su imali priliku:

  • 🍷 Degustirati vina i sireve
  • 🎭 Prisustvovati prezentacijama kulturnih znamenitosti
  • 🏞️ Istražiti atrakcije koje Hrvatska nudi turistima

Njemački turisti obožavaju Hrvatsku 🇩🇪❤️🇭🇷

Hrvatska je među deset najpoželjnijih destinacija za njemačke turiste, dok je u Bavarskoj u samom vrhu. Očekuje se uspješna turistička predsezona, no stručnjaci upozoravaju na cjenovnu osjetljivost njemačkih putnika.

Na sajmu ITB Berlin istaknuto je kako Hrvatska nudi najbolji omjer cijene i kvalitete, što je presudno za privlačenje gostiju u nesigurnim gospodarskim vremenima.

Strani mediji hvale Hrvatsku 📣

Brian Kelly, osnivač poznate putničke stranice The Points Guy, izjavio je za The New York Post:

„Hrvatska ima prekrasne plaže, otoke poznate po ludim tulumima, a sve to nudi po puno nižoj cijeni u odnosu na druge europske destinacije. Definitivno je najtraženije mjesto!“

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here