Home Sport I juniori Rijeke bolji od Dinama!

I juniori Rijeke bolji od Dinama!

265
0

14906918_10154289646249177_5824508608653516596_nJuniori Rijeke pobijedili su Dinamo 3:1 u derbiju 9. kola Prve HNL. Subotnji sraz ponudio je puno trke, zalaganja, borbenosti i uzbuđenja na obje strane. Rijeka je na kraju stigla do vrijedne pobjede, koja će uz tri boda, donijeti sigurno i važnu dozu samopouzdanja.
Prvu priliku na utakmici imao je Dinamo već u trećoj minuti susreta. Nakon ubačaja s desne strane Špikić je okušao udarac s nekih 14 metara, ali greda je spasila Riječane. Ubrzo je stigao i odgovor Rijeke.
U 10. minuti Črnko je iskoristio pogrešku Dinamove obrane, no Horkaš je sjajno obranio njegov udarac sa deset metara.
Na pogodak se čekalo do 22. minute. Nakon još jedne pogreške Dinamove obrane, Dukađin je ostao sam pred gostujućim vratima. Napadač Rijeke pokušao je zaobići vratara, ali lopta je otišla u stranu. Ipak, lopta je završila u nogama Vizingera koji je zatresao mrežu – 1:0.
Pet minuta kasnije, u 27. minuti, vratar Dinama je zastao, a obrana ponovo zaspala. Črnko je stigao jednu dugu loptu i na povratnoj pronašao Dukađina koji je povisio na 2:0.
Većih uzbuđenja do kraja prvog dijela nije bilo te se tim rezultatom otišlo na predah.
Drugi dio Rijeka je bolje otvorila. Najprije je obrana Dinama uspjela u zadnji tren blokirati udarac Turčina. Uslijedila je 49. minuta i nakon ubačaja Šanteka iz slobodnog udarca, u skoku je najviši bio Ivan Lepinjica koji je udarcem glavom pospremio loptu u mrežu za 3:0.
Potom je uslijedilo nekoliko dalekometnih udaraca napadača Dinama koji pokušali iznenaditi Nevistića, ali njihovi pokušaji odlaze pored gola.
U 62. minuti ponovo prilika za Rijeku. Brza kontra u kojoj se Turčin sjurio prema golu, ali njegov udarac je blokiran, a odbijanac nije uspio pospremiti Dukađin.
U 74. minuti Filipović je sjajno pucao sa 25 metara, ali njegov udarac očešao je vratnicu.
Dvije minute kasnije sreća je ponovo na strani Rijeke. S ruba kaznenog prstora potegnuo je Špikić, ali njegov udarac odsjeo je na gredi.
U 79. minuti Briški je bio najviši u skoku nakon ubačaja Tolića i smanjio na 3:1.
Dinamo je tada pritisnuo, a Rijeka odgovorila preko Turčina koji je pretrčao čuvara, ali njegov udarac otišao je pored vratnice.
Velika pobjeda Rijeke označila je njezin povratak u vrh.