Home Najnovije Je li Dinamo oštećen? Strahonja: Sudac nije pogriješio, ali…

Je li Dinamo oštećen? Strahonja: Sudac nije pogriješio, ali…

144
0

Dinamo je u drugoj utakmici grupne faze Lige prvaka izgubio od Milana na San Siru 3:1. Golove su za Milan zabili Giroud, Saelemaekers i Pobega, a za Dinamo je pogodio Mislav Oršić. Milan je prvi pogodak zabio iz penala krajem prvog poluvremena.  Josip Šutalo je neoprezno udario Rafaela Leaa po nozi te tako skrivio kazneni udarac koji je portugalski nogometaš lako pretvorio u vodeći pogodak.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ PREKRŠAJ I PENAL MILANA

Sudac Jesus Gil Manzano kratko se konzultirao s VAR-sobom te nakon toga ostao pri svojoj odluci. Na poluvremenu je HRT-ov sudački ekspert Mario Strahonja nakon utakmice je objasnio da sudac nije pogriješio, no da je mogao donijeti i drugačiju odluku, s obzirom na kriterij.

“Ovdje nije sporno da se dogodio kontakt. Napadač je napravio sjajnu fintu i očekivao je kontakt. Ovo su bili minimalni kontakti na osnovu kojih se može dosuditi kazneni udarac. No, koliko je tu bilo intenziteta? Napadač je također gurnuo malo nogu u stranu te je, na neki način, i on radio podražaj tog kaznenog udarca.

Ovo je prihvatljivo za VAR jer postoji kontakt. No ostat će jedna gorčina jer je Manzano postavio takav kriterij da je mogao donijeti i drugu vrstu odluke. Međutim, nitko mu ne može uzeti ovaj kazneni udarac”, rekao je Strahonja.

Previous articleVIDEO: BBB u Milanu salutirali nacističkim pozdravom: ‘Ustaše bi bile ponosne’