Home Sport JVL: Šibenik – Primorje EB 7:23

JVL: Šibenik – Primorje EB 7:23

1050
0

Vaterpolisti Primorja Erste banke na bazenu u Crnici došli su do sedme uzastopne pobjede u ovogodišnjem izdanju Jadranske lige te su tako nastavili stopostotni učinak u regionalnoj vaterpolskoj ligi. Šibenska mladost, nošena navijanjem bučnih Funcuta, pokušala je parirati Primorjašima, no gosti i bez četiri standardna prvotimca (Daniel i Denes Varga, Vićan, Buljubašić), koji su bili pošteđeni putovanja u Šibenik, lako su došli do nova tri boda. Trener Ivan Asić ipak je tražio ozbiljnost, kako bi se Primorje što bolje pripremilo za narednu srijedu i gostovanje u Barceloni, u prvom kolu Lige europskih prvaka protiv prvaka Španjolske Barcelonete.

Prvu četvrtinu otvorio je Muslim, golom s igračem više, a zatim Radu postiže dva gola za plus tri. Četvrtinu zatvaraju Muslim drugim golom te mladi Mudražija i Obradović za visokih 0:6. Na početku druge četvrtine domaćini postižu dva gola u nizu, no do kraja četvrtine gosti odlaze na pus 8 (2:10).

Odličnu šutersku večer, šest pogodaka ukupno, imao je Radu, koji na otvaranju pretposljednje četvrtine postiže zgoditak, a niz nastavljaju Šetka, Muslim i Sukno za prednost nakon treće od + 13 (4:17). Zadnjih osam minuta gosti postižu još šest golova za konačnih 7:23 ili visokih plus 16 za riječku ekipu. Raduju golovi mladih igrača Primorja Peroša i Mudražije, koji su postigli po dva zgoditka.(radio rijeka)

Šibenik – Primorje EB 7:23 (0:6, 2:4, 2:7, 3:6)

Šibenik – Bazen u Crnici. Utakmica 7. kola Jadranske lige vaterpolista. Gledatelja: 100. Suci: Rebić i Banovac (oba Split).

ŠIBENIK: Sučić (9 obrana), Perkov 2, Perić, Belamarić, Štrkalj, Bašić 1, Rončević 2, Erak, Seferović, Bulat, Nimac 1, Petković, Jukić, Rak.Trener: Denis Šupe.

PRIMORJE EB: Jelovina (8 obrana), Radu 6, Peroš 2, Krapić, Mudražija 2, Sukno 2, Muslim 5, Petrović, Rakovac, Obradović 1, Šetka 2, Garcia 2, Čubranić, Vrlić. Trener: Ivan Asić

Igrač više: Šibenik 4/12; Primorje EB 59/11