Home Sport Kakva blamaža: Trećeligaš s igračem manje izbacio Real iz Kupa!

Kakva blamaža: Trećeligaš s igračem manje izbacio Real iz Kupa!

227
0

Real Madrid je u šesnaestini finala Kupa kralja senzacionalno izgubio u gostima od Alcoyana 2:1 iako je vodio 1:0.

Sa svojim glavnim zvijezdama na klupi Zinedine Zidane je računao da će i rezervna postava biti dovoljna da izbaci trećeligaša koji u prvom poluvremenu nije imao nijedan udarac na gol. Real je dominirao i onda zasluženo poveo u 45. minuti golom Militaa nakon ubačaja iz kornera.

Real je dominirao i u nastavku, ali je puno toga promašio da bi domaćini izjednačili iz praktički prvog ozbiljnog udarca na gol u 80. minuti. Nakon ubačaja Lopeza iz kornera lopta je proletjela kroz šesnaesterac i na drugoj stativi ju je potpuno sam u gol zakucao Solbes.

Borbeni domaćini uspjeli su odvesti utakmicu u produžetak u kojem su se samo branili, a u 109. minuti ostali su s desetoricom. Lopez je u 103. dobio prvi, a sedam minuta kasnije i drugi žuti karton. Zidane je prije toga u igru uveo Asensija, Hazarda i Kroosa (Modrić nije bio u sastavu), ali nije uspio zabiti gol.

Domaćini su u 115. minuti krenuli u kontru, Diakite je ubacio na peterac gdje je golman Andrej Lunin, kojemu je ovo bio debi za Real, očajno reagirao i Casanova je zabio za 2:1. Apsolutni junak Alcoyana bio je 41-godišnji golman Jose Juan Figueras koji je skupio deset obrana.