Home Sport VIDEO/FOTO: Kantrida neosvojiva europska tvrđava, ‘bijeli’ ostali u igri

VIDEO/FOTO: Kantrida neosvojiva europska tvrđava, ‘bijeli’ ostali u igri

2055
0

U susretu 4. kola I skupine Europske lige nogometaši Rijeke i Lyona su na Kantridi odigrali 1:1 (1:1). Remijem protiv renomirane francuske momčadi Rijeka je zadržala nade u prolazak skupine. Lyon je na Kantridu stigao znatno oslabljen budući da je trener Remi Garde odlučio sačuvati većinu standardnih igrača za veliki lokalni derbi protiv St. Etiennea u nedjelju. Riječani su Francuzima suprotstavili napadački sastav koji je u prvom dijelu pružio odličnu igru. Lyon je poveo nakon velike pogreške Bertoše u 14. minuti kada je Plea je s pola metra ugurao loptu u mrežu. Bod Rijeci donio je fantastičnim udarcem u ršlje s 25 metara Andrej Kramarić u 21. minuti.

Imali su ‘bijeli’ stopostotnu priliku za pobjedu u 24. minuti kada je Karamarić propustio pogoditi nakon škarica Benka.

Drugi dio su obje momčadi započele puno opreznije, a prvu veliku priliku promašio je Briand u 81. minuti nakon slobodnog udarca. U 89. minuti Alispahić je uputio razoran udarac s 20 metara kojeg Gorgelin krajnjim naporom brani, da bi u sudačkoj nadoknadi Vargić obranio šut Brianda iz blizine, te tako sačuvao bod Riječanima.

U drugom susretu iz ove skupine Real Betis je na gostovanju pobijedio Vitoriju Guimaraes 1:0 golom Chulija u četvrtoj minuti sudačke nadokande. U 5. kolu Rijeka 28. studenoga dočekuje portugalsku Vitoriu. U slučaju da ‘bijeli’ pobjede, a Lyon ne dobije Betis, konačan rasplet u skupini dogoditi će se tek u posljednjem kolu kada Rijeka gostuje u Sevilli.

Rijeka: Vargić, Tomečak, Marić, Knežević, Bertoša, Maleš, Močinić, Sharbini (Alispahić, 58), Kramarić (Pokrivač, 83), Kvržić (Mujanović, 88), Benko.

Lyon: Gorgelin, Zeffane, Miguel Lopes (S. Kone, 81), B.Kone, Sarr, Muvumba, Ferri, Gourcouff, Danic (Tolisso, 65), Plea, Briand.