Sport

Kišni čovjek Elez od tragičara do junaka Jadranskog derbija!

image001Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk 2:1 u utakmici 15. kola MAXtv Prve lige i tako stigli do pete uzastopne pobjede protiv splitskog rivala! Utakmica se opravdala epitet derbija u uvjetima na rubu regularnosti zbog jake kiše i vjetra. Svi ključni trenuci odigrali su se u drugom poluvremenu. Prvo je u razdoblju apsolutne dominacije Rijeke Hajduk poveo u 60. minuti kada je nakon jednog dugog ispucavanja lopta prevarila Eleza, a Futacs je izbio sam ispred Prskala i kroz noge pogodio za vodstvo gostiju – 0:1. Hladan tuš na ionako kišom rashlađenoj Rujevici nije obeshrabio ‘bijele’.
Šest minuta kasnije stiglo je izjednačenje. Mišić je ubacio iz kornera, Andrijašević došao do lopte u gužvi u šesnaestercu i vratio je do Eleza. Elez je pucao s ruba šesnaesterca i pogodio mrežu nakon što je jedan obrambeni igrač gostiju skrenuo udarac i prevario vlastitog vratara – 1:1.
Isti igrač je bio akter i trećeg ključnog trenutka susreta u 75. minuti. Nakon ubačaja Ristovskog Elez je glavom pogodio za drugi gol i potpuni preokret za raspamećenu Rujevicu.
Rijeka je u ovom trenutku Dinamu odmakla 9, a Hajduku 13 bodova. Riječani budni sanjaju prvu titulu prvaka!

RIJEKA – HAJDUK 2:1

RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta, Mišić, Bradarić, Vešović (od 88′ Čanađija), Andrijašević, Gorgon, Gavranović (od 79′ Maleš)
HAJDUK: Kalinić, Šimić, Santos, Futacs (od 67′ Ohandza), Kožulj, Barry (od 76′ Bašić), Memolla, Tudor, Ćosić, Erceg (od 60′ Said), Gkentsogolu