Pad gospodarske aktivnosti od šest posto, zaustavljanje investicija, porast nezaposlenosti, sve veća nelikvidnost…Sve su to pokazatelji alarmantnog stanja u hrvatskom gospodarstvu, rekli su na konferenciji za novinare u Rijeci saborski zastupnici SDP-a. Dok se u Europi potiče nova proizvodnja, kod nas se, umjesto poreznog rasterećenja, gospodarstvu uzima još više. Odgovornost za to, smatraju u SDP-u, snosi Sabor pa su se stoga ispričali gospodarstvenicima za sve zlo koje im je Sabor nanio u ovoj godini.
Saborski zastupnik SDP-a Slavko Linić ocijenio je da su štete učinjene gospodarstvu zbog isključenja plina enormne i da će se još povećati interventnim uvozom plina te da je za to odgovorna Vlada. Gospodarstvenicima je poručio da za štetu nastalu u njihovu poslovanju tuže državu.
Prokomentirali su i spominjanje bivšeg premijera Ive Sanadera u vezi s provizijama u Hypo banci. A saborsko antikorupcijsko vijeće, rečeno je, dobilo je opsežan materijal o Hypo banci i proslijedilo ga Državnom odvjetništvu.
Na potezu je Državno odvjetništvo da vidi da li u tim materijalima koje dobilo ima osnove za poduzimanje daljnjih koraka u istrazi i sve ono što slijedi ukoliko se nađe nešto što je optužujuće za sve one koji su uključeni u tu aferu, poručio je saborski zastupnik SDP-a i predsjednik saborskog Antikorupcijskog vijeća Željko Jovanović. (HRT)
Može, a može i to da LInić odgovori da li on i njegova obitelj su vlasnici pola Korza i šire preko Rijekatekstila i drugog, tko im je dao kredite da kupe sve te poslovne prostore, da li LInić je vlasnik bivše hale Sladisa na Škurinjama koji je propao u pljački i umjetno i namješteno i hale tehničkog pregleda.
Tko je prepustio njegovom prijatelju SDPovcu Franoliću riječe tržnice na veliku štetu Grad Riijeke, koji je kasnije obogaćem tim potezom kupio Hotele Jadran ( da li za LInića) i tako dalje. Da li Linić smatra da Rijekom vlada uski krug uz pomoć Riječke banke obogaćenih SDP ovskih familija i momo njih ništa.
Još im nje to dovoljno nego će te Ksenija Čule, Linić predstojnica ureda Grada Rijeke govoriti jednom pri ulasku na neku tribinu u zgradu poglavarstva, da nisi pozvan jer da li bi ona tako mogla ući u moj stan nepozvana.
ja zbilja mislim da oni i zaista percipiraju da je i Grad Riijeka njihov privatni stan i Rijeka njihova privatna.
Koji lopov je ovaj Linić .Kakva stranka takav i čovjek.
tebe prvog tuziti, linicu