Home Sport Majka Stefanosa Tsitsipasa: Pišu da je Đoković Srbin, a zapravo je Bosanac

Majka Stefanosa Tsitsipasa: Pišu da je Đoković Srbin, a zapravo je Bosanac

206
0

Julia Apostoli, bivša tenisačica Sovjetskog Saveza i majka Stefanosa Tsitsipasa, 11. tenisača svijeta, nedavno je podijelila svoje mišljenje o Novaku Đokoviću u intervjuu za ruski YouTube kanal Mr. Tennis | Dičkovski. Apostoli, rođena u Moskvi, koja je tijekom karijere dosegla 194. mjesto na WTA poretku, govorila je o Đokovićevom nevjerojatnom usponu u svijetu tenisa.

“Imala sam bogat život. Živjela sam u Beogradu pa govorim srpsko-hrvatski. Iako svi pišu da je Đoković Srbin, zapravo je Bosanac po rođenju. Izabrao je srpsku nacionalnost jer je rođen u Beogradu. Imao je jako teško djetinjstvo. Morao se skrivati u skloništu zbog zračnih napada. Federer je odrastao u sretnoj zemlji – Švicarskoj. O tome treba razmisliti. Federer nije mogao riskirati s jednom stvari da bi ostvario drugu”, dodala je Apostoli.

Đokovićeva skromna pozadina

Apostoli je istaknula đokovićevu tešku mladost u Srbiji tijekom devedesetih. “Morao se skrivati u skloništima zbog zračnih napada, dok je Federer odrastao u stabilnoj Švicarskoj. Teškoće su oblikovale Novaka kao osobu i sportaša,” naglasila je.

Novak Đoković, rođen 1987. godine, više je puta govorio o svojoj mladosti tijekom turbulentnih vremena u Jugoslaviji. “Sjećam se redova za kruh s djedom u pet ujutro i zajedničkog života u malom stanu. To su situacije koje su me ojačale i potaknule da uspijem,” rekao je u intervjuu za argentinski La Nacion.

Najveći u povijesti tenisa

Đoković se danas smatra jednim od najvećih tenisača svih vremena. Sa 24 Grand Slam titule, nadmašio je Federera i Nadala, koji su karijere završili s 20, odnosno 22 titule. Unatoč svojoj dobi od 37 godina, Đoković nastavlja dominirati tenisom i inspirirati nove generacije.

Poruka Balkanu i svijetu

Novak često koristi svoju platformu kako bi podsjetio na teškoće kroz koje su prošli ljudi na Balkanu tijekom ratnih devedesetih. “Uvijek ću govoriti o tim iskustvima jer znam da se moj glas čuje i u Hrvatskoj, Bosni, Makedoniji, Sloveniji, Crnoj Gori… Želim poslati poruku oprosta i razumijevanja,” rekao je.

Dodao je da sport i filantropija mogu povezati ljude i potaknuti oprost. “Ratne rane su još uvijek svježe, ali vjerujem da kroz sport možemo otvoriti prostor za zbližavanje i pomirenje.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here