Home Sport Marco Pašalić još nije zatražio medalju Rijeke: Nedostaje mu kava, ali ne...

Marco Pašalić još nije zatražio medalju Rijeke: Nedostaje mu kava, ali ne i bauštela

0
marcopasalic
marcopasalic

Hrvatski reprezentativac Marco Pašalić, koji trenutno nastupa za Orlando u MLS-u, otvoreno je govorio o Modrićevoj veličini, dvostrukoj kruni Rijeke i prilagodbi na život u Sjedinjenim Američkim Državama.

“Modrić s 40 godina može napraviti razliku”

Pašalić je istaknuo koliko je Luka Modrić poseban nogometaš: “Ima svjetsku razinu, o njemu se nema što puno reći. To govori o kvaliteti i karakteru, motivu i želji da se stalno dokazuje. Godine su samo stvar brojki, on s 40 godina može komotno napraviti razliku u svim najboljim ligama u svijetu.”

Život u MLS-u: “Pokazao sam da se mogu mjeriti s najboljima”

Govorio je i o svom iskustvu u MLS-u, gdje je bio ključan igrač Orlanda: “S mojim dolaskom možda sam otvorio vrata i drugim hrvatskim igračima iz HNL-a. Lijepo je iskustvo igrati u Americi, gdje nikad nisam mislio da ću završiti. Doveli su me kao važnog igrača, a ja sam pokazao da se mogu mjeriti s dobrim igračima.”

Pašalić priznaje da mu je najteže bilo prilagoditi se: “Drugačiji je život. Trebalo mi je 3-4 mjeseca da se naviknem. Volim Hrvatsku više nego sebe, pa je to bio izazov. Kultura na Floridi je drugačija, ali Latinoamerikanci su sličniji nama.”

Nedostaje mu kava, ali ne i rad na građevini

Na pitanje što mu najviše nedostaje u Americi, Marco je odgovorio kroz smijeh: “Najviše mi nedostaje kava.” Prisjetio se i vremena kada je radio s bratom na građevini: “S tim sam poslom završio. Nema više knaufa, čak ni ljeti – prevruće je.”

Navijač Rijeke i želja za medaljom

Pašalić je priznao kako je pratio svaku utakmicu Rijeke do kraja sezone: “Sretan sam što su osvojili. Zaslužili su to dečki jer znam koliko su radili. Drago mi je zbog grada i navijača. Medalju još nisam zatražio, ali volio bih je imati. Vidjet ćemo.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here