Home Vijesti Milan i Stefan imaju alibi za noć u kojoj su ubijeni Đokići:...

Milan i Stefan imaju alibi za noć u kojoj su ubijeni Đokići: Džonićevi sinovi kobne noći bili na svojim poslovima, ali ovo je razlog zbog kojeg su osumnjičeni i odvedeni u pritvor!

0

Džonićevi sinovi, Milan i Stefan, nisu mogli direktno sudjelovati u zločinu kobne večeri, jer su obojica radili prilikom počinjenja zločina, doznaje “Blic”.

– Stefan Džonić, koji je pripadnik Vojske Srbije, bio je u noći između 26. i 27. rujna u zoni kopnene sigurnosti, a na poslu je dežurao njegov drugi sin Milan Džonić, inače vatrogasac. Uhićeni su kako bi provjerili jesu li na bilo koji način svjesni što je njihov otac učinio – kaže naš izvor.

Podsjetimo, prije nekoliko dana na imanju Stefana Džonića u Moravcu pronađeno je 43.000 eura za koje se vjeruje da je pripadalo ubijenoj obitelji Đokić. Najveći dio novca zakopan je u voćnjaku ispod šljive, a manji je bio skriven u njegovoj kući, u usisavaču!

Navodno su oba sina poligraf prošla u prvom krugu nakon ubojstva Đokića, no zbog težine kaznenog djela potrebno je pouzdano provjeriti imaju li ikakve veze s zločinom.

Podsjećamo, nakon današnjeg ročišta Više javno tužilaštvo u Nišu donijelo je naredbu za provođenje istrage protiv trojice optuženih Gorana Džonića, kao i njegovih sinova Stefana i Milana, zbog postojanja osnova sumnje da su počinili kazneno djelo teškog ubojstva.

Nakon saslušanja određen im je pritvor do 30 dana kako bi se spriječio utjecaj na svjedoke koje je potrebno ispitati, kao i zbog visine zaprećene kazne za navedeno kazneno djelo, izvršenja što je uznemirilo javnost.

Stefan Džonić, jedan od dva sina Gorana Džonića, radi kao vojnik, dok je drugi Milan krenuo očevim stopama i zaposlen je kao vatrogasac.

Kako je “Blic” već pisao, na prvom ispitivanju Goran Džonić je za monstruozni zločin pokušao okriviti svoje sinove. Tada su oba Goranova sina pregledana i obojica su podvrgnuta poligrafu, nakon čega su pušteni.

Policija je tada već imala materijalne dokaze koji ukazuju da je Džonić sudjelovao u užasu, a pronađeno je i oružje kojim su Đokići ubijeni.

Policija je jučer dežurala ispred kuće Gorana Džonića, nakon vijesti da je navodno izdao svoje suučesnike u monstruoznom ubojstvu Gorana (57), Gordane (65) i Lidije (25) Đokić.

Osim toga, na početku Moravske ulice u Moravcu, gdje se nalaze kuće osumnjičenika i žrtava, jučer je crvenim sprejem na betonu ispisan grafit “Pravda za Džonića”. Da apsurd bude veći, grafit je ispisan ispred jarbola na kojem je zalijepljena smrtovnica Đokića.

Podsjetimo, tročlana obitelj Đokić, Goran, Gordana i Lidija ubijeni su 26. rujna, neposredno iza ponoći, kada su se automobilom iz Moravca, gdje su proveli dan s Goranovom majkom, vraćali kući u Aleksinac, gdje su živjeli. Na toj cesti, kako se sumnja, na žutom skuteru presreo ih je bratić Goran Džonić. Za sada se ne zna kako ih je točno namamio na područje sela Moravac, gdje su potom brutalno ubijeni pucnjem, a potom i zapaljeni. Nakon zločina, ubojica je iz Đokićevog sefa, koji se nalazio u automobilu, uzeo veću svotu novca i zapalio automobil i skuter na drugom mjestu, na području sela Tešice, kako bi uništio dokaz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here