‘Prije skoro 20 mjeseci je u nepunih mjesec dana policija, i to naglašavam, podnijela kaznene prijave protiv tri gradonačelnika. Slučajno ili ne sva trojica su bili i dalje su članovi predsjedništva SDP-a. Protiv Mršića i Picule Dorh je prijave obavio vrlo brzo, a protiv Vojka Obersnela to se vuklo 20 mjeseci, a nakon toga je Dorh u Osijeku odbacio prijavu i protiv Obersnela’, kazao je predsjednik SDP-a Zoran Milanović i nastavio:
‘Ovdje se očito radilo o čistoj politici i političkoj policiji, o progonu ljudi i nitko neće na kraju odgovarati za podnošenje očito lažnih kaznenih prijava. Ne možemo reći da je slučajno u nepunih mjesec dana nekom nevidljivom rukom troje gradonačelnika optuženo od strane policije. Nema tu razloga za revanšizam, ali ima za jasnu poruku da se to ne smije događati. Budemo li imali povjerenje hrvatskih građana nećemo dopustiti da policija udara na bilo koga na ovakav način. Niti na HDZ ni na SDP niti na bilo koju stranku već samo tamo gdje postoje osnovane sumnje za počinjenje kaznenog djela. Toga ovdje nije bilo, čekalo se punih 20 mjeseci i konačno je posao završen, a ovo je jedna tužna i ružna priča’, rekao je Milanović. (tportal)



































Mene zanima od kada drug Milanović zna za Riječke Tržnice,? Od kada je postao Predsjednik SDP-a, kao rezervna
varijanta jer je to Komadina odbio biti, ili je znao o Tržnicama kad je bio zaposlenik Ministarstva vanjskih poslova u koju
ga je službu primio poznati “socijaldemokrata” d/g. Sanader?Bolje bi mu bilo da šuti i neka glumi svoju ulogu.
Toliko jak je bio politički progon Obersnela da je to degutantno. Umalo će mu se u političku karjeru upisti ako ne robiju, politički progon. Nije ni Milanoviću lako.