Home Sport Minimalan poraz Rijeke od Genta uz gol u gostima, odluka pada na...

Minimalan poraz Rijeke od Genta uz gol u gostima, odluka pada na Rujevici!

569
0

Nogometaši Rijeke poraženi su od Genta 1:2 u prvoj utakmici playoffa Europske lige.

Rijeka je na kraju ostvarila aktivan rezultat pred uzvrat na Rujevici (29. kolovoza), pruživši čvrsti otpor kvalitetnom protivniku.

Gent je u prvom dijelu pokušao kroz organiziranu igru probiti čvrsti riječki blok. Većim dijelom to se svodilo na visoke ubačaje u kazneni prostor s kojima se obrana Rijeke odlično nosila.

U šestoj minuti, nakon ubačaja s desne strane, Depoitre je efektnim potezom pokušao proslijediti u mrežu, ali na kraju to je bila lagana lopta za Prskala.

Rijeka je odigrala lijepu akciju u desetoj minuti. Kvržić je lijepo izbacio Acostyja na desnom boku, Čolak je taman utrčao u prostor, ali ubačaj je završio u rukama vratara Kaminskog.

Gent je bezuspješno pokušavao probiti riječki blok, udarci Odidje (16′) odnosno Davida (20′)ne mogu se nazvati ozbiljnijim prilikama.

Domaćin je blizu gola bio u 33. minuti, David se lijepo okrenuo i ušao u kazneni prostor s desne strane, ali srećom ubačaj u pet metara nitko nije imao pospremiti u mrežu.

U 36. minuti Owusu je uzeo loptu neopreznom Acostyju, Depoitre je gurnuo za Jaremčuka koji je izbio sam pred gol Rijeke, ali udarac je otišao daleko od gola.

I onda je stigao gol! Kvržić je pokušao pronaćo Halilovića koji je gurnuo loptu za Čolaka. Napadač Rijeke bio je u duelu s Odjidjom, lopta se odbila ponovo do Halilovića koji je sjajno potegnuo s 15 metara, a prizeman udarac završio je u mreži – 0:1!

Gent je zamalo stigao do izjednačenja u 45. minuti. Lustig je pucao s 18 metara, lopta je prohujala pored gola.

Domaća momčad snažno je otvorila drugi dio. već u 46. minuti Owusu je ubacio, David se našao u dobroj situaciji, ali udarac glavom otišao je pored gola.

Gent je pomalo zatvarao obruč oko gola koji je stigao u 57. minuti. Jaremčuk je pobjegao po lijevoj strani kaznenog prostora i ubacio, Depoitre je poentirao iz blizine – 1:1.

Gent je nastavio pritiskati, u 71. minuti Lustig je ubacio, a Depoitre je bio najviši – 2:1.

Rijeka je pokušala iznenaditi Gent nakon drugog pogotka, ali nekoliko izglednih situacija nisu rezultirali prilikom za bijele.

U 79. minuti nova prilika za Gent, Depoitre je ostao sam na 16 metara, ali udarac je otišao pored gola. Samo minutu kasnije nova prilika za domaćina.

Jaremčuk je ostao sam u srcu kaznenog prostora, ali udarac glavom otišao je preko gola