Home Mozaik Nagrađivani riječki dokumentarac, Polazište za čekanje, otvara 2. Film svima

Nagrađivani riječki dokumentarac, Polazište za čekanje, otvara 2. Film svima

0

Nagrađivani dokumentarni film riječke redateljice Maše Drndić, Polazište za čekanje u četvrtak, 28. rujna u 19 sati u dvorani Filodrammatica otvara 2. Film svima, festival filmova prilagođenih gluhim i nagluhim osobama. Otvorenju festivala će prisustvovati i redateljica filma.

Podsjetimo, udruga Filmaktiv nakon uspješnog prvog izdanja ciklusa filmova prilagođenih gluhim i nagluhim osobama pod nazivom Film svima, u drugom izdanju donosi bogati program za sve uzraste te poziva sve zainteresirane u četvrtak i petak, 28. i 29. rujna u prostor velike dvorane Filodrammatica (Korzo 28/1). Filmovi su prilagođeni za gluhe i nagluhe osobe. Ulaz na projekcije slobodan je za sve zainteresirane.

Osim filma otvorenja, nastalog 2013. u produkciji Filmaktiva, program ovogodišnjeg izdanja Film svima uključuje igrani film za djecu, Uzbuna na Zelenom Vrhu, redateljice Čejen Černić (Kinorama) i dokumentarni film, Lijepo mi je s tobom znaš, redateljice Eve Kraljević (Hulahop) koji su na programu u petak, 29. rujna te u kojima će zajednički moći uživati svi bez obzira na oštećenje sluha.

Film svima, projekt koji udruga Filmaktiv provodi u suradnji s Udrugom gluhih i nagluhih Rijeka, ima za cilj prilagodbu audiovizualne kulture osobama s oštećenjem sluha i poticaj akterima u kulturi na prilagodbu sadržaja i forme za konzumaciju svih društvenih skupina.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here