Home Mozaik Novi bizaran trend: Fotografiranje s lažnim trudničkim trbuhom

Novi bizaran trend: Fotografiranje s lažnim trudničkim trbuhom

97
0
pexels andre furtado 43594 2617210
pexels andre furtado 43594 2617210

U svijetu društvenih mreža i perfekcionizma, novi trend iz Kine izazvao je lavinu reakcija. Mlada kineska influencerica Maisie Gege, koja broji milijune pratitelja, podigla je prašinu kada se fotografirala s lažnim trudničkim trbuhom. Objasnila je kako je željela imati “fotografije iz trudnoće” dok je još uvijek vitka i u formi, što je potaknulo raspravu o percepciji ljepote i društvenim pritiscima na izgled.

Zašto lažni trudnički trbuh?

Tamošnji mediji ističu da mnoge Kineskinje u kasnim dvadesetima smatraju kako su “prošle svoj fizički vrhunac”. Zbog toga sve više mladih žena posjećuje foto-studije kako bi zabilježile trenutke prije nego što im tijelo, prema njihovim uvjerenjima, prođe kroz nepoželjne promjene poput debljanja ili strija tijekom trudnoće.

Maisie Gege nije jedina. Nakon što je podijelila svoje iskustvo, i druge djevojke otkrile su kako su učinile isto. Jedna od njih, 26-godišnjakinja, priznala je da se fotografirala s lažnim trudničkim trbuhom unatoč tome što nije udana.

Industrija koja podržava trend

Prema istraživanju South China Morning Posta, lažni trudnički trbuščići lako su dostupni na internetu i postali su pravi hit među mlađim ženama. No, to nije jedini trend “fejkanja” u Kini.

Primjerice, jedna 22-godišnja djevojka snimila je lažne fotografije s vjenčanja, želeći unaprijed imati savršene slike za društvene mreže, prije nego što, kako je sama navela, “dobije bore do svoje 30. godine”.

Kritike i rasprave

Ovaj trend izazvao je mnoštvo kritika, kako među stručnjacima, tako i u široj javnosti. Smatra se da promiče nerealne standarde ljepote i stvara dodatni pritisak na mlade žene.

“Sada ću napraviti fotografije za svoj 70. rođendan i kasnije ih objaviti na društvenim mrežama. Izgledat ću mlađe”, sarkastično je komentirao jedan korisnik društvenih mreža.

Mnogi smatraju da ovakvi trendovi odražavaju nezdrave društvene norme i očekivanja koja ne ostavljaju prostor za prirodnost i prihvaćanje promjena kroz životne faze.

Stručnjaci upozoravaju kako trendovi poput ovog dodatno produbljuju problematične standarde ljepote, potičući ljude da traže savršenstvo u svakom trenutku svog života. Način na koji društvene mreže potiču takve prakse samo dodatno pridonosi osjećaju nezadovoljstva sobom kod mnogih mladih ljudi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here