Home Sport Pobjeda za oproštaj

Pobjeda za oproštaj

1161
1

Vaterpolisti Primorja Erstebanke oprostili su pred 800 gledatelja na Kantridi pobjedom od LEN Kupa. U drugoj utakmici četvrtfinala Primorjaši su bili bolji od Cattara iz Kotora kojeg su pobijedili 9:7. Na kraju se pokazalo da je zaostatak od 4 gola iz prve utakmice ipak bio previsoka prepreka. Počeli su Riječani sjajno i prvu četvrtinu riješili u svoju korist 2:0 te na taj način odmah prepolovili prednost gostiju iz Kotora. Ipak, sljedeće dvije četvrtine dobija Cattaro istim rezultatom 2:3 pa se u zadnju ušlo s neodlučenim rezultatom 6:6. Zadnji period igre dobijaju Primorjaši rezultatom 3:1 za pobjedu na oproštaju od Evrope.