Home Sport Posrtaj Rijeke u Varaždinu!

Posrtaj Rijeke u Varaždinu!

198
0

U utakmici 17. kola Prve HNL Varaždin je svladao Rijeku sa 2-1 (2-0). Domaćin je poveo 2-0 u prvom poluvremenu golovima Urate (3) i Obregona (33), a u nastavku je Rijeka uspjela samo smanjiti na 2-1 preko Kulenovića (80).

Varaždin je do velike prednosti stigaokombinacijama kolumbijskog napadača Obregona i japanskog lijevog bočnog Urate. Već u 3. minuti Obregon je ubacio s desne strane, a ne previše jak udarac Japanca završio je u donjem lijevom kutu Nevistića.

Pola sata kasnije Urata je prošao do lijevoj strani i prizmeno centrirao na peterac gdje je najbrže oreagirao Obregon i povisio na 2-0.

U drugom poluvremenu gledali smo veliki pritisak Rijeke. U 80 .minuti novi igrač u redovima Rijeke Jurišić je ubacio, kapetan Andrijašević glavom spustio loptu u peterac gdje je Kulenović bio najbrži i smanjio na 2-1.

NK Varaždin – HNK Rijeka 2:1 (2:0)
3′ Urata (1:0), 33′ Obregon (2:0), 80′ Kulenović (2:1)
Suci: Ante Čuljak (Zagreb) – Ivica Modrić (Zagreb), Željko Bučar (Duga Resa); VAR: Ivan Vučković (Zagreb)
Žuti kartoni: Varaždin – Horkaš (17′), Postonjski (31′), Urata (58′), Đurasek (65′)