Home Vijesti Primorje EB osvojilo Kup!

Primorje EB osvojilo Kup!

1363
1

Vaterpolisti riječkog Primorja Erste banke osvojili su Kup Hrvatske. U finalu završnog turnira, koji se igrao na bazenu Mladosti uz Savu u Zagrebu, Riječani su s 11:9 (2:1, 4:2, 3:4, 2:2) slavili protiv dubrovačkog Jug Croatia osiguranja.

Bio je to izvrstan vaterpolo dviju momčadi koje spadaju u sam vrh svjetskog vaterpola. Vaterpolisti Primorja EB posve su zasluženo slavili u 21. izdanju Kupa ponovivši tako uspjeh iz 1995. kada su prvi put slavili u ovom natjecanju. Mladi strateg Ivan Asić potpuno je nadmudrio iskusnijeg kolegu Veselina Đuhu i mudrom taktikom zaustavio glavne uzdanice Juga Nikšu Dobuda, Tonyja Azaveda i Nikolu Janovića koji nisu postigli nijedan pogodak. S druge strane kod Primorja je briljirao vratar Fran Vićan s 11 obrana, a sjajno su igrali i Paolo Obradović i Denes Varga postigavši po tri pogotka.

Primorjaši su bolje ušli u utakmicu i nakon prvih dviju četvrtina imali su prednost od tri pogotka razlike (6:3). No, Gospari se nisu predavali i nekoliko minuta prije kraja uspjeli su stići na samo pogodak zaostatka (10:9). No, Primorje EB uspjelo je postići još jedan pogodak i više nije dopustio Dubrovčanima da im ugrozi osvajanje naslova pobjednika Kupa Hrvatske.(HRT)

Jug CO: Bijač, Vranješ, Bošković 3 (2), Janović, Joković 2, Azavedo, Marković, Bušlje 1, Karač 1, Dobud, Ivović 2 (1), Macan, Nižić, Pavlović.
Primorje EB: Vićan, Obradović 3, Paškvalin, Krapić, De. Varga 3, Sukno 1, Muslim 1, Jelača, Dan. Varga 1, Barač, Šetka 1, Garcia 1, Križanec, Pavlović.

Peterci: Jug CO 3 (3), Primorje EB –
Realizacija igrača više: Jug CO 14 (4), Primorje EB 7 (3)