Home Sport FOTO: Primorje EB smanjilo na 2-1

1066
0

Vaterpolisti riječkog Primorja Erste banke smanjili su na 2-1 u pobjedama u finalu doigravanja za naslov prvaka Hrvatske, koji se igra na tri pobjede. U trećoj utakmici finala protiv dubrovačkog Jug Croatia osiguranja Riječani su pred svojim navijačima slavili sa 6:5 (1:1, 0:2, 1:0, 3:2).

Primorjaši su poveli pogotkom Daniela Varge, a na samom kraju prve četvrtine Miho Bošković izjednačio je na 1:1. Bošković je bio najraspoloženiji i u drugoj četvrtini te je s dva pogotka donio prednost Gosparima od 3:1 prije odmora.

Riječani se vraćaju u susret u trećoj četvrtini. Prvo je Xavier Garcia smanjio na 3:2, a tada se razigrao Denes Varga. Prvo je izjednačio na 3:3, a potom početkom posljednje četvrtine i prednost od 4:3. Na 4:4 izjednačio je Nikola Jovović, ali Denes Varga ponovno dovodi Primorje u vodstvo. Na 6:4 povećao je Daniel Varga, a Dubrovčani su uspjeli samo ublažiti poraz pogotkom Boškovića iz peterca.

Denes Varga predvodio je Primorje EB s tri pogotka, a njegov brat Daniel dodao je još dva pogotka. Jedini raspoloženi u dubrovačkim redovima bio je Bošković s čak četiri pogotka.

Četvrti susret igra se u nedjelju u Dubrovniku gdje će Jug CO pokušati iskoristiti drugu meč loptu.(HRT)