Home Sport Primorje potopilo Mladost na Kantridi!

Primorje potopilo Mladost na Kantridi!

242
5

Primorje je u odličnoj utakmici potopili hrvatskog viceprvaka, zagrebačku Mladosti. Prvo ime susreta bio je golman Primorjaša Davor Car. Od početka susreta dominirali su Riječani koji su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 5:2. Kada je Franković početkom druge četvrtine povisio na 6:2 gledaoci su već počeli naslućivati iznenađenje iako su gosti do kraja poluvremena smanjili golom Milakovića. U trećoj četvrtini Mladostaši tada opet smanjuju na 6:4, ali Bojan Car koristi igrača više za 8:5. Do kraja četvrtine, Letica je ipak uspio smanjiti na 8:6. U posljednjih osam minuta uspješnije ulaze gosti i preko Muslima smanjuju na samo gol razlike. Slijede golovi Bukovca za 9:7, pa Zubčića za 9:8. Minutu i 12 sekundi prije kraja gosti preko Karača dolaze do izjednačenja 9:9. Primorjaši u sljedećem napadu iznuđuju isključenje Hinića i Vrlić 44 sekunde prije kraja zabija za 10:9. Zagrepčani u zadnjem napadu imaju igrača više, ali domaćini se uspijevaju obraniti za veliku pobjedu u 14. kolu Jadranske vaterpolo lige. (dš)

Primorje EB: D. Car, Glavan 2, B. Car 1, Krapić 1, Pavlović, Franković 1, Tiškivski, Brala, Vrlić 1, Barać 2, Beltrame, Bukovac 1, Križanec, Krizman 1.

Mladost: Brzica, Živković, Babić, Letica 1, Petković, Milaković 1, Zubčić 1, Martinić, Karač 2, Muslim 3, Hinić 1, Buljubašić, Pavić, Lončar.

Igrač više (primorje EB): 7/13 – Igrač više (Mladost): 5/12 Peterci: 0