Home Najnovije Rakitić i Sevilla se provukli u četvrtfinale EL-a

Rakitić i Sevilla se provukli u četvrtfinale EL-a

218
0

Nogometaši Seville plasirali su se u četvrtfinale Europa lige nakon što su u uzvratnoj utakmici osmine finala obranili u Istanbulu protiv Fenerbahčea prednost od 2:0 iz prvog susreta. Turci su pobijedili 1:0 golom Ennera Valencije u 41. minuti, ali nisu uspjeli zabiti drugi gol koji bi im donio produžetak.

Fenerbahče je bio puno bolja momčad, imao je više prilika i stalno je pritiskao, ali su se Španjolci nakon gola Valencije dobro branili. Igralo se i devet minuta sudačke nadoknade, no obrana Seville je izdržala. Ivan Rakitić je igrao do 83. minute, kad ga je zamijenio Jordan.

Manchester United je u Sevilli pobijedio Betis 1:0 i tako potvrdio prolazak nakon pobjede 4:1 u prvoj utakmici. Momčad Erika Ten Haga do pobjede je došla golom Marcusa Rashforda u 56. minuti nakon što su domaćini u prvom poluvremenu imali nekoliko dobrih prilika.

U četvrtfinalu je i Juventus, koji je u gostima pobijedio Freiburg 2:0 i prošao dalje s ukupnih 3:0. Dušanu Vlahoviću poništen je gol u 28. minuti, ali je Srbin u 45. iz penala doveo Juventus u vodstvo nakon što je Gulde igrao rukom u šesnaestercu i dobio drugi žuti karton. S igračem više Juventus je potpuno dominirao, a pobjedu je potvrdio golom Federica Chiese duboko u sudačkoj nadoknadi.