Puno je poveznica između Dinama i Rijeke. Još tamo od konca 60. prošlog stoljeća kada je Stjepan Lamza napustio Dinamo i skrasio se na Kantridi, piše Germanijak.hr. U bivšoj državi pamte se transferi Škerjanca i Mladenovića dok je u suprotnom smjeru otišao Fabijan Komljenović.
Znate već za onu priču kada je “riječki Caniggia” (a tako su ga zvali zbog brzine ali i plave kose kojom je podsjećao na slavnog Argentinca) hladno servirao osvetu svome Dinamu i u travnju 1990. zabio za remi na Kantridi (1-1) i time uzeo plavima ključne bodove u borbi za naslov prvaka s Crvenom Zvezdom.
Puno godina kasnije, na jednom od okupljanja veterana u zagrebačkom restoranu “Pod mirnim krovom”, u trećem poluvremenu, suočili smo Komu s tim pitanjem. Samo je slegnuo ramenima.
“Gledaj, htio sam igrati. Odrastao sam u Dubravi, Dinamovac sam od glave do pete ali mi u Maksimiru nisu dali minutažu. Otišao sam u Rijeku i dogodila se ta utakmica. Sjećam se da je Šuker zabio za 1-0, ja sam izjednačio”.
Da nesreća za Dinamo ne dolazi sama svjedočili su kasniji penali. Naime, kada je utakmica završila remijem, prema tadašnjem pravilu se raspucavalo s bijele točke. I tu je Koma bio uspješan. Dinamo je ostao bez planiranih bodova, kasnije i bez naslova prvaka za koji su bili sasvim zreli.
Zanimljivo, Komljenović je taj gol zabio – glavom.
“A neki treneri iz Maksimira su mi govorili da mi to nije jača strana i slali me na posudbe. Iako, kasnije sam u karijeri zabio dosta golova glavom”, evocirao je uspomene Komljenović koji se kasnije vratio u Zagreb, ali u Kranjčevićevu. Potom ga je karijera vodila u Schalke i Genk da bi je završio u Južnoj Koreji, odnosno Pohang Steelersu.
Dugo je radio u nogometnoj školi Dinama, bio je asistent Soldi u prvoj momčadi a posljednjih godina bio je sportski direktor u Olimpiji iz koje je otišao opet kod Solde u Admiru Beč.
“Trenutno sam u Zagrebu, gledam da se nešto otvori i skautiram. Radio sam za Galatasaray, Fenerbahče i Basaksehir, tražio mlade igrače i tako… Uvijek se nađe neki posao”, priča nam Koma koji pozorno prati HNL, posebno svoj Dinamo.
“Početak nije bio tako jednostavan. Krznar je izgubio neke igrače i trebalo je malo vremena da bi se to posložilo kako treba. Sada je to druga priča. Dinamo mi u ovom trenutku djeluje kao – Dinamo. Imaju individualnu kvalitetu, ali jaki su i momčadski. Svi ti rezultati, posebice ona pobjeda u Belgiji došla je iz jakog karaktera momčadi koja izbaci pojedinca. Jako mi se sviđa Ivanušec, Petković se počeo vraćati…”, rezimira Komljenović koji ništa manje ne komplimentira i Rijeci koja će na Rujevici dočekati Dinamo u statusu lidera. Doduše, s utakmicom više od Dinama ali čini se da su Tomić i društvo nadmašili sva očekivanja nakon deset kola HNL-a.
“Rijeka je za mene jedno veliko osvježenje u ovoj sezoni. I jasno je kako su oni momčad s kojom će se Dinamo boriti do zadnjeg kola. Neće im Rijeka dati mira jer su dobro posloženi, odlično vođeni i imaju svoju viziju. Evo, zadržali su Murića što nije bilo lako. O motivu ne trebam pričati, baš kao i o sjajnoj podršci koju imaju s tribina. Ma, Rijeka je stabilan klub koji zna kako doći do titule i svakako će biti zanimljivo”, prognoza je Fabijana Komljenovića.
O derbiju nije htio previše.
“Bila je pauza za reprezentaciju, oba trenera imala su vremena malo uigravati neke taktičke zamisli ali isto tako nisu bili kompletni. Jasno da je Dinamo kvalitetniji, ali postoji li klub koji može unaprijed upisati bodove na Rujevici? Veselim se utakmici jer će biti jako zanimljivo”, završio je Fabijan Komljenović.



































