Home Sport Rijeka u finišu ostala bez pobjede protiv Osijeka

Rijeka u finišu ostala bez pobjede protiv Osijeka

480
0

Nogometaši Rijeke i Osijeka remizirali su 1:1 u derbiju petog kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je propustila uzeti puni plijen, gosti su u samoj završnici uspjeli probiti riječku obranu i doći do vrijednog boda na Rujevici.

Rijeka je povela u 34. minuti utakmice. Kvržić je sjajno ubacio iz slobodnog udarca, Čolak je bio najviši i udarcem glavom sjajno matirao Ivušić – 1:0.

Osijek je u završnici utakmice bacio karte prema naprijed što se isplatilo u 86. minuti. Silva je ostao sam na desnoj strani, odigrao za Žapera koji je poentirao – 1:1.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Osijek je stigao pred gol Rijeke u 14. minuti. Marić je prizemnim ubačajem u pet metara pokušao pronaći Mancea koji je bio predaleko od lopte.

Rijeka je uzvratila četiri minute kasnije. Čolak je pobjegao obrani Osijeka, riješio se pratnje Škorića i pucao iz uskog kuta, ali lopta je prošla pored gola.

Gostima se prilika otvorila u 30. minuti u vidu slobodnog udarca na 25 metara. Bočkaj je potegnuo u svom stilu, ali živi zid blokirao je udarac.

Nakon pogotka Antonija Čolaka, Osijek je imao priliku u 40. minuti. Kleinheisler se izborio za poziciju na rubu kaznenog prostora, lopta je prošla uz vratnicu

Do kraja prvog dijela obje ekipe su imale po jednu priliku. U 43. minuti, nakon jedne duge lopte, Marić je prebacio istrčalog Prskala, ali Smolčić je bio na mjestu i spriječio da lopta ode u mrežu.

U posljednjim trenucima prvog dijela Murić je sjajno izbacio Kvržića na desnoj strani koji se riješio pratnje Bočkaja i odlično ubacio, ali Šorša je izbio loptu pred golom.

Osijek je nastavak otvorio brzom kontrom koju je, udarcem s lijeve strane kaznenog prostora, okončao Bočkaj, ali Prskalo se nije dao iznenaditi.

U 55. minuti nakon kontakta Lope i Lončara u kaznenom prostoru, nogometaš Rijeke završio je na travnjaku, ali glavni sudac nije pokazao na bijelu točku.

Osijek je veliku priliku imao u 69. minuti. Marić je pobjegao Punčecu, ali Prskalo je sjajnom reakcijom sačuvao mrežu, a zatim još jednom obranio pokušaj Marića nakon odbijene lopte.

Tri minute kasnije Mance je snažno potegnuo s dvadesetak metara, ali nije bilo preciznosti. Osijek je u završnici ipak uspio postići vrijedan pogodak i odnijeti bod iz Rijeke.

U sudačkoj nadoknadi Silva je sjurio u kazneni prostor, ali Prskalo je odličnom intervencijom sačuvao mrežu.