Home Sport Splitski Jadran potopljen na Kantridi

Splitski Jadran potopljen na Kantridi

1140
0

Iako su igračima Primorja misli već u Mađarskoj, gdje će se protiv Szolnokija boriti za europsku vizu, kako bi nastavili natjecanje u Ligi prvaka, ipak su ozbiljno odradili svoju obavezu u Triglav Jadranskoj Ligi. U četvrtom kolu, protivnik im je bio splitski Jadran, ekipa koja nikako nije mogla ugroziti Riječane, koji su svoju nadmoć pokazali od samog početka, te golovima Garcie i Denesa Varge poveli 2:0 nakon nešto više od minute igre. Nakon toga primorjaši su nekako stali, ali je u 5. minuti Sandro Sukno iz kontranapada povisio vodstvo na 3:0. Prije toga se Cosmin Radu bio efektno oslobodio svojih čuvara, izvrtio ih na dva metra, ali je pogodio okvir vrata. Nova kontra, treća uzastopna, rezultirala je četvrtim golom u Kačićevoj mreži. U prvih osam minuta, Splićani su uspjeli četiri puta šutirati prema golu Primorja: dvaput u blok a dvaput je Frano Vićan obranio udarce Jadranovih igrača.

Situacija se nije puno promijenila u drugoj četvrtini te je Denes Varga svojim drugim golom, u zadnjoj sekundi prvog napada, podigao vodstvo na +6 a isti je igrač postigao i sedmi gol za Primorje u 11. minuti, njemu svojstvenom… nepodnošljivom lakoćom. Zatim je Paulo Obradović iskoristio igrača više i povisio na 8:0. Nakon točno 13 minuta, gostujući je vratar prvi put uspio obraniti jedan udarac (Obradović) da bi nakon 13’52“ Dino Vegar postigao i prvi pogodak za Jadran, koji do tada nije se uspijevao niti približiti Vićanovim vratima. Sjajnom rumunjskom centru Cosminu Raduu nisu smetala ni dva igrača na leđima: njegov gol za 9:1 bila je prava demostracija sile, kao i uostalom i njegov drugi pogodak u 16. minuti, kojem je prethodio drugi splitski gol (Divković s igračem više).

Svojim je četvrtim golom raspoloženi Denes Varga nastavio golijadu u trećoj četvrtini, da bi odmah potom brat mu Daniel povisio na 12:2 a Muslim dalekometnim torpedom na 13:2. Propustili su potom Riječani nekoliko prigoda, ali na riječkim vratima Frano Vićan, koji je u četrvtoj četvrtini prepustio svoje mjesto mladom Franu Čubraniću, nije dozvolio Jadranu da smanji vodstvo.

Zvuči pomalo nevjerovatno da su u prvih 25 minuta Splićani imali deset puta igrača više a Primorje samo tri… Bilo kako bilo, treću je priliku s igračem više iskoristio Muslim, da bi nakon toga Vukić postigao treći gol za Splićane a nakon Raduovog pogotka i četvrti, za 16:4. U ovoj je fazi igre obrana malo popustila, pa je Banovac postigao već treći gol za Jadran u posljednjoj četvrtini. Petrović je zatim povisio na 17:5. Obradović (igrač više) i Muslim (5 metara) završili su posao i sa visokih 19:5 ispratili goste s bazena na Kantridi.(vaterpolo-primorje.hr)

PRIMORJE EB – JADRAN ST 19:5 (5:0, 5:2, 3:0, 6:3)
PRIMORJE EB: Vićan (5 obrana), Radu 3, Mudražija, Krapić, De. Varga 4, Sukno 2, Muslim 3 (1), Petrović 1, Da. Varga 1, Obradović 3, Šetka 1, García 1, Čubranić (2 obrana), Buljubašić. Trener: Ivan Asić.
JADRAN ST: Kačić (3 obrana), Kaleb Milardović, Vukić 2, Tonković, Santini, Maras, Vegar 1, Rabadan, Banovac 1, Lisica, Vlajić, Divković 1. Trener: Mirsad Zajmović.
SUCI: Goran Gavrilović (Zagreb) i Čedomir Bojanić (Koper)
DELEGAT: Marjan Risek (Rijeka)