Home Najnovije Srpski mediji: Šok i senzacija. Modrić junak Hrvatske i krvnik Francuske

Srpski mediji: Šok i senzacija. Modrić junak Hrvatske i krvnik Francuske

199
0

Srpski mediji na udarnim mjestima pišu o pobjedi Hrvatske kod Francuske (1:0) u četvrtom kolu skupine Lige nacija. “Hrvati nastavili katastrofu Francuza: Susjedi s bijele točke nanijeli poraz prvaku svijeta, Modrić krvnik” naslov je Telegrafa ispod kojeg piše:

“Francuzi su nastavili s užasnim nizom rezultata u Ligi nacija i nakon četiri kola nalaze se na poziciji koja vodi u ligu B. Novi neuspjeh doživjeli su na svom terenu jer su Hrvati slavili na gostovanju u Parizu 1:0 golom Luke Modrića iz penala. Francuzi nemaju nijednu pobjedu u grupi, a oba meča na domaćem terenu završili su porazom.

Hrvati su im zabili već u 5. minuti, ali Francuzi su odmah preuzeli konce igre. Hrvati su se samo dali u defenzivu te pokušavali spasiti idealan rezultat. Francuzi su imali čak 16 udaraca na gol, pet u okvir gola, ali domaćin nije mogao, a u zadnjih 15 minuta je ušao u trku s vremenom koje mu na kraju nije podarilo izjednačenje, iako ga je vjerojatno zaslužio.”

Blic pod naslovom “Senzacionalni trijumf Hrvatske u Parizu: Modrić je junak” piše: “Prvorazredno iznenađenje viđeno je u Parizu, gdje je Francuska na svom terenu u reprizi finala SP-a 2018. dočekala Hrvatsku. Domaćini su bili veliki favoriti. Povratak ekipe Zlatka Dalića u Hrvatsku očekivan je na štitu, a oni se ipak vraćaju s njim u rukama.

Mladi i anonimni hrvatski braniči zaustavili su zvijezde europskog i svjetskog nogometa Benzemu, Mbappea i Nkunkua. Gol za pobjedu Hrvatske, pak, zabio je iskusni Luka Modrić. Domaći su napadali, na sve načine pokušavali doći do izjednačenja, kasnije su na teren ubacili i zvijezde poput Antoana Griezmanna i Comana, ali ništa nije bilo dovoljno. Hrvatska se obranila i iz Pariza nosi tri zlata vrijedna boda.”

MozzartSport piše: “Šok u Parizu. Hrvatska pobijedila očajnu Francusku. Hrvati su do pobjedonosnog gola stigli još u petoj minuti preko Luke Modrića iz jedanaesterca, a potom su vrlo uspješno zatvorili put ka svom golu. Francuzi su napadali, povremeno i u naletima, ali je to više bila prezentacija nemoći.

Emotivna i fizička istrošenost mogu predstavljati opravdanje kada je u pitanju ova selekcija, ali je bilo mnogo manjkavosti o kojima će brujiti francuska javnost. Francuska je tek u drugom poluvremenu počela izgledati kao ozbiljna ekipa.

Deschamps je tada osvježio i presložio momčad, nakon čega je Mbappe imao dvije dobre prilike. Međutim, Hrvati su uspjeli napraviti bedem ispred svog gola pa Deschampsu nije pomoglo ni uvođenje Comana i Griezmanna, kao posljednjih aduta za promjenu rezultata.”

Previous articleVIDEO: Čestić i Prskalo napustili Rijeku, Palikuća najavio novog trenera i velika iznenađenja!
Next articleVIDEO: Marca otkrila što je Modrić pitao Mbappea u tunelu