Home Sport Sturm pobjedom protiv Dinama iznenađujući pobjednik Kvarnerske rivijere!

Sturm pobjedom protiv Dinama iznenađujući pobjednik Kvarnerske rivijere!

216
0

Kadeti Sturma pobjednici su 68. izdanja Kvarnerske rivijere nakon što su u finalu svladali Dinamo 2:0.

U trenutku kada je glavni sudac Marin Rožman odsvirao kraj utakmice, krenulo je veliko slavlje austrijskih nogometaša koji su kroz cijeli turnir pružali dobre igre, a u polufinalu i finalu čvrstom obranom, svojim zaštitnim znakom, stigli su do velikog trofeja.

Finale je ponudilo zanimljiv ogled u kojem je objema ekipama trebalo vremena da uđu u ritam po sparnom vremenu.

Sturm je prvi prijetio, već u prvoj minuti udarac je okušao Mustafić, ali nije bilo prave opasnosti za gol Dinama.

U prvom dijelu prvog poluvremena Sturm je imao konkretnije prilike za gol, u osmoj minuti nakon ubačaja, Ilić je pucao glavom, ali lopta je otišla pored gola.

Sturm ponovo prijeti u 15. minuti, Krasniqi se sjurio prema golu, ali prizeman udarac obranio je vratar Dinama.

Dinamo je polako povezao konce u igri, 18. minuti Košćević se našao u dobroj prilici u kaznenom prostoru, ali njegov udarac je blokiran.

Najveću priliku u prvom dijelu imali su modri u 26. minuti. Miljak je sjajno probio lijevu stranu i ubacio, lopta je došla do Pavića koji je ostao sam na nekoliko metara od gola, ali nije uspio zatresti mrežu, udarac je završio u bloku.

Modri su prije odlaska na odmor još jednu priliku imali u sudačkoj nadoknadi. Miljak je ponovo ubacio, lopta je došla Pavića koji je pucao s ruba kaznenog prostora, ali ponovo udarac nije bio dovoljno kvalitetan da bi matirao vratara Puchera.

Dinamo je novu veliku priliku imao u 50. minuti. Nakon novog ubačaja s lijeve strane, lopta se pomalo sretno odbila do Kujundžića koji je bio sam na 11 metara, ali nije dobro zahvatio loptu.

Dinamo je nastavio pritiskati, nakon novog ubačaja, Rimac se sjajno snašao i potegnuo s deset metara, ali vratar Sturma odličnom reakcijom spasio je svoju mrežu.

Sturm je poveo u 59. minuti. Nakon nekoliko brzih dodavanja, Ilić je pobjegao obrani Dinama, zaobišao Prorokova i zatresao mrežu – 0:1.

U 67. minuti Sturm je propustio veliku priliku udvostručiti prednost. Ilić je u kaznenom prostoru proigrao Krasniqija koji je promašio loptu.

Ipak samo minutu kasnije (68′) nova brza akcija Sturma, Ilić je odigrao za Krasniqija koji je ubacio, a Suka je poentirao – 0:2.

Dinamo je do kraja utakmice bacio sve karte u napad, Sturm je čekao svoju priliku iz kontre. Iako su obje ekipe u posljednjih desetak minuta imale prilike, rezultat se nije mijenjao i Sturm je na kraju proslavio pobjedu.

Utakmica za 3.mjesto: Rijeka – Osijek 2:0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 2:0 u utakmici za treće mjesto 68. izdanja Kvarnerske rivijere.

Nakon nesretnog poraza u polufinalu od Struma u ruletu jedanaesteraca, Rijeka je uspjela zadržati potrebnu razinu igre i zasluženo stigla do nove pobjede.

Na početku utakmice Osijek je imao dvije izgledne situacije pred golom Rijeke, ali vratar Mišković otklonio je oba dvije opasnosti.

Dva opasna pokušaja Osijeka bili su udarci s poludistance, Rijeka je prvi put prijetila u 16. minuti, udarac Marata Žlibanovića otišao je pored gola.

Rijeka je povela u 20. minuti. Nakon jedne neopreznosti obrane Osijeka, Korač je odnio loptu ispred istrčalog vratara Hlapčića. Branič Osijeka uspjeli su na kratko blokirati pokušaj nogometaša Rijeke, ali Korač je na kraju pospremio loptu u mrežu – 1:0.

Drugi gol stigao je točno deset minuta kasnije. Jednu dugu loptu, Šćira je smirio, a Tešović, uz pomoć bloka, pospremio u mrežu – 2:0.

Već u 31. minuti Rijeka je bila blizu trećeg gola, ali udarac Šćire iz odlične pozicije išao je ravno u vratara Osijeka.

Iako je Rijeka vodila 2:0, Osijek nije bio u podređenom položaju. U 34. minuti Damjanović je imao odličnu priliku u kaznenom prostoru, ali udarac je otišao preko grede.

Osijek je u nastavak utakmice krenuo s dodatnom motivacijom, iako je prva prilika pripala Rijeci. U 58. minuti Pučić je ubacio iz kuta, Rajan Žlibanović pucao je glavom pored gola.

Gosti su do kraja utakmice sve više pritiskali, bilo je tu puno ubačaja, te udaraca koji su završavali u riječkom bloku. Pritisak Osijeka je rastao kako su minute prolazile, gosti su se sve više otvarali u nadi da će jednim pogotkom zakomplicirati utakmicu.

U 70. minuti udarac Beširevića obranio je Mišković. Dvije minute kasnije Pučić je izbacio Šćiru u kontru, ali njegov udarac otišao je preko gola.

Osijek je tada još dodatno pritisnuo, riječka obrana uspješno je otklonila sve opasnosti i na kraju Rijeka je zasluženo osvojila treće mjesto.